ЄС має збільшити підготовку військових з України до 100 000 – очільник МО Естонії
Ханно Певкур зауважив, що росія тисне, тому потрібно надіслати чіткий сигнал, що Євросоюз може рухатися до 100 000 осіб

Європейський Союз має збільшити підготовку українських військових до 100 000 військовослужбовців, якщо це відповідатиме можливостям України.
Про це заявив очільник Міноборони Естонії Ханно Певкур у Брюсселі перед початком ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин на рівні міністрів оборони, передає «Укрінформ».
«Європейський Союз обіцяв підвищити обсяг підготовки в EUMAM з 40 000 до 60 000, і це буде зроблено. Але я вважаю, що цього буде недостатньо. Тому що росія продовжує тиснути. Ми маємо надіслати дуже чіткий сигнал, що можемо рухатися до кількості місії у 100 тисяч українських військовослужбовців», – сказав він.
За його словами, є певні добрі новини щодо постачання в Україну більшої кількості боєприпасів. Естонський міністр уточнив, що США ухвалили своє рішення, Європа завершить ухвалення своїх, а Іспанія та інші країни оголосили про ініціативи щодо нових пакетів військової допомоги для України.
Певкур зауважив, що для фінансування допомоги необхідно використовувати надходження від заморожених фінансових активів рф. Він додав, що Естонія однією з перших країн ухвалила на національному рівні законодавство щодо поводження з цими активами, та сподівається, що відповідні рішення погодять на рівні ЄС.
Міністр оборони нагадав, що Естонія витрачає на допомогу Україні 1,5% свого ВВП, а також ініціювала виділення 0,05% від ВВП кожної країни для військової допомоги, що може становити приблизно 120 млрд євро щороку.
Уточнюється, що коли цю пропозицію ухвалять, то разом з українським внеском це може перевищити суму, яку зараз на війну витрачає росія.
Відповідаючи на запитання журналіста щодо дозволу Україні вражати військові цілі на території рф, естонський урядовець відповів, що це має бути зроблено.
«Україна має власні дрони, які вражають цілі за лінією фронту на глибину понад 1000 км. Сподіваюсь, що інші країни, які мають подібні спроможності, нададуть Україні право їх використовувати. Тому що це не може бути нормальним, коли росія атакує Україну зі своєї території, а Україна має одну руку зв’язаною за спиною», – наголосив естонський очільник оборонного відомства.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що його країна дозволяє Україні атакувати росію своєю зброєю. Він наголосив, що, згідно з міжнародним правом, Україна має право захищатися.
Сьогодні, 28 травня, Швеція також виділила новий пакет допомоги Україні, який спрямований на збільшення українських потужностей з виробництва і передачі електроенергії.
Нещодавно премʼєр-міністерка Італії Джорджія Мелоні виступила проти використання західної зброї для ударів по росії. За її словами, члени НАТО мають бути більш розсудливими.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].