росія найняла понад тисячу африканських жінок для збирання дронів

росія найняла понад тисячу африканських жінок для збирання дронів

Виробничий процес в «Алабузі» йде із значним випередженням графіка, пише WSJ

росія найняла понад тисячу африканських жінок для збирання дронів
Кадр із рекламного відео ОЕЗ «Алабуга»
moscowtimes.eu/

росія активно і зі значним випереджанням графіка виробляє дрони на заводі в місті Єлабуга в Татарстані, в особливій економічній зоні (ОЕЗ) «Алабуга».

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Україна навіть спробувала дістати до цього виробництва – на початку квітня безпілотник, пролетівши безпрецедентну відстань (близько 1300 км), упав на гуртожиток при заводі. Повідомлялося, що постраждало 14 людей.

Багато хто з них був студентом-інженером, найнятим у Східній Африці, пише газета.

Заводу в «Алабузі» вдалося за домовленістю з Іраном налагодити випуск та виробляти безпілотники з помітним випереджанням графіка.

росія скористалася досвідом Тегерана із закупівлі деталей через підставні фірми в ОАЕ та Гонконгу, купувала двигуни у китайської компанії та наймала на роботу студенток в Африці.

Основним джерелом робочої сили заводу стала Уганда. На початку 2023 року представники заводу приїжджали до столиці країни Кампалу, де було організовано співбесіду з місцевими студентками, випливає з рекламного відеоролика ОЕЗ.

Як пояснив WSJ заступник директора місцевої школи Джозеф Казібве, який разом з іншими вчителями підбирав кандидатів для співбесіди, росіяни цікавилися студентками, які показували добрі результати у вивченні природничих наук у старшій школі.

Їм пропонували зарплату втричі вищу, ніж в Уганді (за даними WSJ, африканки отримують в «Алабузі» майже $1000 на місяць), безкоштовний переліт та проживання, університетський диплом.

За словами директора Казібве, він не знав, що дівчата збиратимуть безпілотні літальні апарати: «Наша робота – знайти потрібних кандидатів. Після цього за процес повністю відповідають росіяни».

За словами угандійських чиновників, загалом до «Алабуги» вирушили понад тисячу жінок із різних країн Африки. Цього року до них додасться ще тисяча студентів. Чиновники в Кампалі підтвердили WSJ, що дівчата в «Алабузі» збирають дрони.

У рекламному ролику ОЕЗ показані африканки у спецодязі, що працюють над розвідувальним дроном М3 Альбатрос.

Виробничий процес в «Алабузі» вдалося налагодити так, що випуск йде із значним випередженням графіка.

Згідно з документами Корпусу вартових ісламської революції, які оприлюднило на початку року хакерське угрупування Prana Network, росія мала випустити за іранською ліцензією 6000 безпілотників до вересня 2025 року.

Іран спочатку хотів по 23 млн рублів за штуку, але в результаті домовилися по 12 млн рублів за дрон. Загальний розмір угоди становив 108,5 млрд рублів (близько $1,7 млрд). Її умови WSJ підтвердили у американських спецслужбах.

росія розплатилася золотом. ТОВ «Алабуга машинері» перевела золоті зливки вагою 2 067 795 грам підставній іранській компанії Sahara Thunder.

До кінця квітня в «Алабузі» вже було виготовлено 4500 дронів Shahed, за даними лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень, хоча план передбачав на той час випуск 2610 апаратів.

За даними українських військових, двигуни для дронів Shahed росія закуповує у китайської Beijing MicroPilot UAV Flight Control Systems.

Бекграунд. Як повідомлялося, Латвія інвестує 20 млн євро у створення армії безпілотників для України. Цьогоріч країна планує надати на допомогу українській армії 1000 дронів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло