Як громадам забезпечити стійкість критичної інфраструктури? Новий цикл інформсесій від U-LEAD
U-LEAD з Європою

Як громадам забезпечити стійкість критичної інфраструктури? Новий цикл інформсесій від U-LEAD

Лекції проводяться щосереди

Як громадам забезпечити стійкість критичної інфраструктури? Новий цикл інформсесій від U-LEAD
Ілюстрація: cip.gov.ua

Програма U-LEAD розпочала новий цикл інформаційних сесій у рамках ініціативи «Середа з U-LEAD». Сесії присвячені серед іншого темі забезпечення стійкості критичної інфраструктури у громадах. Про це повідомляє U-LEAD на своєму офіційному вебсайті.

У рамках інфосесії, що відбулася минулої середи, експерти U-LEAD пояснили, які плани та програми повинні мати громади у сфері забезпечення стійкості критичної інфраструктури та цивільного захисту, і як здійснюється контроль за їх дотриманням.

Так, експерт U-LEAD із нормативно-правових питань забезпечення стійкості громад і критичної інфраструктури Василь Кундрик та радник з питань муніципального управління та відновлення РО Програми U-LEAD у Закарпатській області Сергій Тереля ознайомили учасників зі змінами законодавства й основними документами у сфері цивільного захисту, а також розповіли про планувальні документи необхідні ОМС та взаємозв’язки між ними. Зокрема, йшлося про Закон України «Про захист критичної інфраструктури», визначення об’єктів та операторів критичної інфраструктури, а також було роз’яснено, що таке стійкість критичної інфраструктури.

Крім того, було обговорено зміст і вимоги постанови КМУ від 23 січня 2024 року №70 «Про затвердження Порядку організації та здійснення контролю виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування вимог законодавства у сфері цивільного захисту».

«Чинне законодавство та система управління і контролю вимагають від органів місцевого самоврядування ведення значної кількості планувальних документів у сфері цивільного захисту, і національна система забезпечення стійкості критичної інфраструктури сформувала нові завдання, обов’язки та повноваження для ОМС», – зазначив Василь Кундрик.

Згідно із зазначеною постановою, ДСНС та її підрозділи мають проводити комплексні, контрольні та цільові перевірки виконання ОМС вимог до організації цивільного захисту.

Також експерти надали роз’яснення щодо Додатка 3, який стосується саме місцевого самоврядування і містить фактично всі вимоги щодо планувальних документів: План реагування на надзвичайні ситуації, План заходів цивільного захисту на рік, Плани локалізації та ліквідації аварій, План цивільного захисту на особливий період та інші. Учасники дізналися, як правильно розробляти та впроваджувати ці документи, щоб забезпечити ефективний захист населення та територій від надзвичайних ситуацій.

Експерти наголосили, що планувальні документи у сфері цивільного захисту мають сформувати комплексний підхід до забезпечення стійкості громад.

«Ця тема є надважливою для окреслення усього спектру реагування ОМС, оскільки їх повноваження щодо забезпечення стійкості критичної інфраструктури та цивільного захисту є способом реалізації конституційних прав людини на життя та добробут. Щоб належно виконувати ці завдання, необхідно знати нормативно-правову базу у сфері цивільного захисту з огляду на тісне переплітання цих обов’язків. Рекомендації експертів допоможуть фахівцям громад зрозуміти зв’язок між документами й синхронізувати їх», – зазначила керівниця Регіонального офісу U-LEAD на Дніпропетровщині, керівниця робочої групи з питань безпеки Олена Тертишна.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізовує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.

Довідково: взяти участь в інформсесіях можна зателефонувавши за посиланням, де вказані  інформпрограми та телефони контактних осіб.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло