Євросоюз хоче змусити Telegram модерувати контент
Для цього месенджеру хочуть присвоїти статус «великої онлайн-платформи», однак формально бракує ще 4 млн користувачів

Європейські регулятори розглядають питання про включення месенджера Telegram до так званих великих онлайн-платформ. Відповідно до нового закону ЄС, такі організації зобов'язані модерувати контент.
Розробник Telegram Павєл Дуров завжди відмовлявся вносити обмеження в його використання. Однак месенджер стає важливим майданчиком для російських пропагандистів і спецслужб, і європейська влада сповнена рішучості протистояти їм в інформаційній війні.
Єврокомісія аналізує можливість надання Telegram статусу великої онлайн-платформи.
Про це пише Bloomberg з посиланням на людей, знайомих із ситуацією.
Згідно із Законом про цифрові послуги, для цього у платформи має бути 45 млн активних користувачів; у цьому випадку до неї застосовуються суворіші вимоги щодо контролю за поширенням дезінформації.
Однак Telegram стверджує, що в ЄС має 41 млн постійних користувачів. За словами джерел Bloomberg, регулятори обговорюють з месенджером питання про спосіб підрахунку їх кількості, адже він має канали, за якими можна тільки стежити, але не писати в них.
Представник Єврокомісії сказав, що вона вивчає методологію підрахунку користувачів, яку застосовує Telegram. Представник компанії повідомив, що має менш як 45 млн активних користувачів, необхідних для визнання месенджера великою онлайн-платформою.
росія зараз активно веде дезінформаційні та підривні кампанії напередодні червневих виборів до Європарламенту та листопадових президентських виборів у США.
«Ми вважаємо Telegram досить великою платформою, щоб до нього застосовувалися такі ж вимоги, як до Facebook, X та YouTube, – сказала нещодавно Bloomberg прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас. – Він має вважатися дуже великою онлайн-платформою».
За словами представника Telegram, месенджер є неефективним засобом поширення дезінформації, оскільки використовує алгоритми; компанія також розробляє інструмент, який дозволить національним фактчекінговим агентствам додавати до відповідних постів перевірену інформацію.
Додаткове занепокоєння влади ЄС викликає той факт, що російські розвідслужби почали використовувати Telegram для вербування агентів і передачі вказівок для здійснення диверсій. Так, минулого року в Польщі було заарештовано групу з 16 осіб, яких російська розвідка завербувала через Telegram для організації підпалів, стеження за військовими об'єктами та постачанням західних озброєнь Україні.
Закон про цифрові послуги набув чинності цього року. За його порушення передбачено штраф у 6% від річного продажу. Постійним порушникам загрожує заборона працювати в ЄС.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Telegram співпрацюватиме з урядами країн для боротьби з фейками. За перевірку фактів відповідатимуть агентства, які призначатимуть уряди країн, у яких працює Telegram.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].