Відтепер нотаріуси повинні звітувати про свої дії у е-Реєстрі
Уряд погодив таке рішення

Кабмін погодив реалізацію дворічного експериментального проєкту щодо реєстрації вчинених нотаріусами нотаріальних дій в Електронному реєстрі нотаріальних дій.
Відповідну постанову опубліковано на сайті уряду.
«Метою експериментального проєкту є встановлення єдиного підходу до ведення Реєстру для забезпечення функціонування уніфікованої системи відомостей про вчинені нотаріальні дії», – йдеться в документі.
Координатором експериментального проєкту є Міністерство юстиції.
Ведення реєстру, зокрема, передбачає:
1) внесення та реєстрацію відомостей про нотаріальні дії, вчинені державними нотаріусами державних нотаріальних контор , державних нотаріальних архівів та приватними нотаріусами;
2) пошук відомостей про вчинені нотаріальні дії;
3) електронну інформаційну взаємодію Реєстру зі складовими частинами Системи е-нотаріату;
4) формування електронних справ;
5) надання інформації з реєстру у випадках, установлених законом.
Наголошується, що відомості реєстру становлять нотаріальну таємницю та не підлягають оприлюдненню.
Згідно з порядком, користувачами реєстру є:
- помічник приватного нотаріуса, консультант контори, архіву, яким за письмовою заявою приватного нотаріуса, контори, архіву надано доступ до Системи е-нотаріату для виконання функції нотаріуса без права накладення кваліфікованого електронного підпису на відомості, внесені до реєстру;
- особа, яка перебуває у трудових відносинах із приватним нотаріусом, працівник контори або архіву, яким за письмовою заявою приватного нотаріуса, контори, архіву надано доступ до Системи е-нотаріату для виконання функції нотаріуса без права накладення кваліфікованого електронного підпису на відомості, внесені до Реєстру;
- посадова особа Мін’юсту, його територіального органу, до функціональних обов’язків якої належить контроль за організацією нотаріату й нотаріальної діяльності в Україні.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд затвердив порядок використання коштів на підтримку проєктів зі значними інвестиціями. Бюджетні кошти будуть спрямовуватися на повні або часткові компенсації вартості збудованих заявником або інвестором зі значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації відповідних інвестиційних проєктів. Тобто, якщо інвестор побудував дорогу, провів воду, газ, або електроенергію до свого заводу чи іншого об’єкта інвестицій, він зможе отримати компенсацію від держави.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].