OpenAI виявила спроби російської дезінформації із залученням ChatGPT

OpenAI виявила спроби російської дезінформації із залученням ChatGPT

В основному боти генерували контент про війну в Україні, у тому числі зображали США, НАТО і Євросоюз у негативному світлі

OpenAI виявила спроби російської дезінформації із залученням ChatGPT

Перші приклади залучення ChatGPT до створення пропагандистської продукції вже з'явилися, повідомила компанія OpenAI, яка розробила цей чат-бот.

Вона заявила, що завадила проведенню п'яти таємних кампаній впливу, організованих росією, Китаєм, Іраном та Ізраїлем. Вони намагалися «маніпулювати громадською думкою чи впливати на політичні результати без розкриття справжньої особи чи намірів дійових осіб».

Про це пише aljazeera.com.

У кампаніях використовувалися моделі OpenAI для створення текстів та зображень, які розміщувалися у Telegram, X (Твіттері) та Instagram.

Виробник ChatGPT заявив, що видалив облікові записи, пов'язані з двома російськими операціями, що отримали назви Bad Grammer і Doppelganger. У їхньому змісті, по суті, не було нічого нового: в основному вони генерували контент про війну в Україні, у тому числі зображали США, НАТО і Євросоюз у негативному світлі.

Крім того, було заблоковано китайську кампанію Spamouflage, іранську мережу під назвою International Union of Virtual Media та ізраїльську операцію Zero Zeno.

Загалом пропагандисти, схоже, «не змогли досягти помітного збільшення аудиторії та її залучення за рахунок використання наших послуг», повідомила OpenAI.

Тема поширення дезінформації стала однією з найбільш гарячих цього року, коли вибори відбуваються у рекордній кількості країн: загальнонаціональні голосування мають відбутися приблизно у 70 державах, де проживає близько половини населення Землі (понад 4 млрд осіб).

Microsoft у середині квітня повідомила про початок російської кампанії з втручання у вибори президента США.

Штучний інтелект та інші цифрові інструменти сильно полегшили створення підроблених сайтів, зазначають Патрік Уоррен та Даррена Лінвілл із Clemson University, які вивчають російську дезінформацію. В останні місяці в США були виявлені сайти, які мімікують під регіональні ЗМІ: вони «виглядають досить реалістично, щоб обдурити пересічного читача та змусити його думати, що він читає справжню статтю під брендом американського видання».

Бекграунд. Як повідомлялося, Фонд Джорджа Клуні буде добиватися арешту російських пропагандистів, оскільки на відміну від військових, вони вільно їздять по західних країнах і навіть мають посвідки на проживання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло