Українські біженці у Чехії можуть повернутись в Україну за допомогою чеської держави – ЗМІ

Українські біженці у Чехії можуть повернутись в Україну за допомогою чеської держави – ЗМІ

Зазначається, що Чехія оплатить біженцям квитки на автобус, а хворим – транспортування в машині швидкої допомоги

Українські біженці у Чехії можуть повернутись в Україну за допомогою чеської держави – ЗМІ
Фото: Getty Images

Українські біженці в Чехії, які отримали статус тимчасового захисту і які хочуть повернутися в Україну, можуть скористатися допомогою від чеської держави.

Про це повідомило Radio Prague International.

Уточнюється, що міністерство внутрішніх справ Чехії запустило пілотний проєкт добровільного повернення. Згідно з проєктом, країна сплатить біженцям квитки на автобус, а хворим – транспортування в машині швидкої допомоги.

Наголошується, що пілотний проєкт триватиме з червня до листопада 2024 року. Чехія готова сплатити квитки для 400 осіб, а також організувати санітарний транспорт для щонайбільше 30 пацієнтів.

Зазначається, що концепцію добровільного повернення уряд затвердив у середині травня. Водночас на програму виділено майже $250 000 (5,5 млн чеських крон).

Як зауважили у виданні, біженці зможуть скористатися можливістю оплачуваного добровільного повернення лише один раз.

За даними МВС, у квітні у Чеській Республіці проживало близько 339 000 громадян України, які залишили свою країну через повномасштабне вторгнення росії.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у 2023 році ринок предметів розкоші в Польщі зріс до 42,4 млрд злотих ($10,8 млрд), із яких понад половину складають автомобілі. Майже 60% цього ринку припадає на автомобілі преміумкласу та класу люкс, друге місце посіли розкішні готелі та СПА, третє – одяг і аксесуари.

Зростання ринку становить 12,2%, що перевищило інфляцію (11,4%). Автори звіту вважають, що таке зростання частково забезпечили українці.

Тим часом канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що українським біженцям слід активніше шукати роботу в Німеччині, якщо вони хочуть залишитись у країні.

Політик нагадав, що працевлаштування забезпечує право біженця залишитись у країні. Водночас він звернув увагу на статистику, згідно з якою у Німеччині працюють лише два з десяти українських біженців.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло