Литва підписала угоду з Rheinmetall щодо будівництва збройного заводу – Мінекономіки країни

Литва підписала угоду з Rheinmetall щодо будівництва збройного заводу – Мінекономіки країни

Наголошується, що будівництво заводу допоможе забезпечити безперебійний доступ до необхідної зброї та боєприпасів

Литва підписала угоду з Rheinmetall щодо будівництва збройного заводу – Мінекономіки країни
Фото: Мінекономіки Литви

Міністерка економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте підписала угоду з німецьким збройним концерном Rheinmetall на 180 млн євро щодо розвитку співробітництва, а також будівництва збройного заводу у країні.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки Литви.

«Будівництво заводу Rheinmetall у Литві є надзвичайно значущим кроком до задоволення нагальних потреб оборони та безпеки нашої країни. Це допоможе забезпечити безперебійний доступ до необхідної зброї та боєприпасів, оскільки ми самі вироблятимемо це для захисту Європи», – сказала Армонайте.

За її словами, очікується, що інвестиційний проєкт, якому надано статусу «великого», після інвестування коштів створить щонайменше 150 нових робочих місць. Його місцезнаходження повідомлять найближчими тижнями. Очікується також, що завод вироблятиме десятки тисяч боєприпасів на рік.

«Ми вдячні за таке довгострокове партнерство із Литвою. Це ще раз підтверджує наше прагнення бути одним із стовпів національної та міжнародної безпеки», – заявив генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер.

Керівник відділу організації міжнародних стратегічних програм Rheinmetall Максиміліан Фроч високо оцінив вибір Литвою саме цей концерн своїм партнером в оборонній промисловості, що, на його думку, дозволить зміцнити суверенітет країни в сегменті виробництва боєприпасів.

Наголошується, що з метою забезпечення безпеки Сейм Литви за ініціативи Мінекономіки ухвалив зміни до законів, які створюють сприятливіші умови для розвитку масштабних проєктів.

Уточнюється, що ці зміни підготували у співпраці з Міністерством національної оборони, Міністерством навколишнього середовища та Урядовою канцелярією.

Як зазначається, інвестори, зокрема Rheinmetall, зможуть скористатися цими положеннями. Зміни спрощують процедури, пов’язані з плануванням територій, формуванням земельних ділянок та будівництвом. Так створюються умови для того, щоб у найкоротші терміни розпочати діяльність з розвитку оборонної промисловості в Литві.

У відомстві додали, що наразі литовське Мінекономіки підписало контракти на 14 великих інвестиційних проєктів, які дозволять створити майже 4000 робочих місць та залучити понад 1,25 млрд євро інвестицій.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив про плани відкрити в Україні підприємство з виробництва систем протиповітряної оборони.

Нове підприємство буде виконувати функції, зокрема, ремонтної бази для зенітних систем, які Німеччина вже передала Україні, таких, як Iris-T SL, Skynex 30 і Gepard.

Тим часом Литва нещодавно оголосила, що збирається побудувати школи-бомбосховища в 6 областях України. Йдеться про Одеську, Донецьку, Запорізьку, Миколаївську, Сумську та Чернігівську області.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло