США мають намір розробити нову гравітаційну ядерну бомбу через відмову росії та Китаю від переговорів щодо зброї

США мають намір розробити нову гравітаційну ядерну бомбу через відмову росії та Китаю від переговорів щодо зброї

В Білому домі таким чином хочуть змусити росію сісти за стіл переговорів щодо договору про озброєння

США мають намір розробити нову гравітаційну ядерну бомбу через відмову росії та Китаю від переговорів щодо зброї
фото Pixaby

США вирішили дотримуватися жорсткішої стратегії в галузі ядерної зброї і розробити нову гравітаційну бомбу, розповів порталу Semafor високопосадовець у Білому домі.

За його словами, таке рішення у Вашингтоні було ухвалено після того, як Китай та росія «фактично відмовилися» обговорювати контроль над озброєннями. У зв'язку з цим в адміністрації президента США вважали, що необхідно «прийняти більш конкурентний підхід до нерозповсюдження та контролю над озброєннями» та «внести певні корективи» у свою позицію та можливості.

Вашингтон все ще сподівається посадити москву та Пекін за стіл переговорів, але хоче показати, що відмова від обговорення матиме наслідки. Зокрема, США розраховують донести до росії та Китаю, що вони «зіткнуться з погіршенням ситуації у плані безпеки, якщо продовжать відмовлятися від участі», зазначив співрозмовник Semafor.

Крім розробки нової ядерної гравітаційної бомби, посилення підходу США виражатиметься в зусиллях щодо продовження терміну служби деяких атомних підводних човнів класу «Огайо», пояснило джерело. За його словами, американська влада також розглядає питання щодо подальшого розвитку ядерних сил США в умовах «зростання ядерних загроз» і працює над забезпеченням того, щоб ключові союзники мали можливість завдавати ударів на далекі відстані в рамках самооборони.

«Ми повинні думати про умови, в яких ми не будемо обмежені, але те саме стосується і Росії, і Китаю», – зазначив співрозмовник Semafor. За його словами, публічно про посилення стратегії США в галузі ядерної зброї 7 червня оголосить старший директор з контролю над озброєннями, роззброєнням та нерозповсюдженням у Раді нацбезпеки Білого дому Пранай Вадді.

росія призупинила участь у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО_ у лютому 2023 року. Однак у російському МЗС заявляли, що Москва продовжить дотримуватися обмежень, передбачених договором, і обмінюватися повідомленнями зі США про пуск балістичних ракет. У свою чергу в США наголошували, що вважають Москву, як і раніше, пов'язаною зобов'язаннями угоди. У Держдепі називали призупинення участі росії в ДСНО «юридично некоректною».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло