НАТО планує створити посаду спецпосланця в Україні, який координуватиме військову допомогу

НАТО планує створити посаду спецпосланця в Україні, який координуватиме військову допомогу

Це питання може бути вирішено вже на липневому саміті

НАТО планує створити посаду спецпосланця в Україні, який координуватиме військову допомогу
фото DR

НАТО планує заснувати посаду спеціального посланця в Україні. Пост «старшого цивільного представника» Північноатлантичного альянсу в Україні може бути представлений вже на ювілейному саміті блоку у липні. Спецпосланець координуватиме військову допомогу Україні від союзників.

Джерело. Про це пише видання Foreign Policy з посиланням на джерела.

Як зазначають співрозмовники видання, такий крок дозволить НАТО надіслати політичні сигнали і Україні, і росії. Деякі представники альянсу називають призначення спецпосланця ще одним кроком у підтримці України, інші – «заохочувальним призом» для країни, яка прагне вступити до НАТО.

Раніше стало відомо, що США та Німеччина, побоюючись розростання конфлікту з росією, виступили проти цьогорічного запрошення України до НАТО.

Туреччина закликала бути обережними, щоб координація військової допомоги Києву не створювала враження, що союзники стали активніше брати участь у конфлікті.

Призначення спецпосланця НАТО обговорюється як частина широкого пакету заходів підтримки України у боротьбі з російською агресією.

Ще однією його частиною могло б стати створення фонду допомоги Україні у розмірі 100 млрд євро терміном на п'ять років, але союзники по альянсу не підтримали відповідну ініціативу генсека НАТО Єнса Столтенберга, повідомило агентство Bloomberg.

Наразі Столтенберг наполягає на збереженні поточних внесків членів альянсу на загальну суму $43 млрд, які будуть іти на допомогу Україні щороку.

Половину суми мають надати США. У НАТО сподіваються, що це зробить рівень підтримки більш передбачуваним для Києва, особливо у світлі президентських виборів у США.

Ця пропозиція має широку підтримку серед країн НАТО. Під питанням лише позиція Угорщини, яка просить дати можливість відмовитися від розширення допомоги Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло