Співзасновники Uklon інвестували $200 000 у defence-tech стартап Buntar Aerospace
Залучені кошти підуть на R&D, закупку компонентів та розширення команди

Український Defence-tech стартап Buntar Aerospace залучив $200 000 інвестицій від співзасновників українського сервісу Uklon – Дмитра Дубровського, Сергія Смуся, Вікторії Дубровської та Віталія Дятленко.
Про це Mind повідомили представники компанії.
Співзасновники Uklon, які в серпні минулого року відійшли від операційного управління компанією, у 2024-му вирішили зібрати фонд розміром $2 млн саме на розвиток Defence-tech в Україні. Команда планує зібрати в портфелі 8–10 компаній і зацікавлена у фінансуванні стартапів на seed-раунді.
Інвестиція в Buntar Aerospace – перша публічна інвестиція команди Uklon у розвиток української індустрії Defence tech. Команда стартапу працює над зменшенням вартості розвідувальної місії тактичного та оперативного рівнів. Заснована в серпні 2023 року Іваном Кауновим, Катериною Безсудною та Богданом Сасом, компанія поєднує військовий і стартап-досвід, який дозволяє команді підходити до вдосконалення оборонних продуктів з технічного погляду. Команда працює над розробкою двох продуктів:
- Buntar Copilot: програмне забезпечення для планування та виконання розвідувальних місій, що генерує динамічні плани польотів, враховуючи всі тактико-технічні деталі: ситуаційну обізнаність, прогноз погоди, карту висот, карти сигналів та інші джерела. На 90% автоматизує роботу оператора БпЛА з планування та управління місіями, а також сумісний з іншими БпЛА;
- Buntar One: розвідувальний БпЛА тактичного рівня з додатковою камерою та модулем візуальної навігації на основі ШІ.
Залучені кошти підуть на R&D, закупку компонентів і розширення команди. Саме зараз відбуваються тестування на полігоні БпЛА Buntar One та інтеграція софту Buntar Copilot з іншими БпЛА.
На сьогодні команда Buntar Aerospace залучила $2,2 млн. У цьому раунді взяли участь як українські, так і закордонні інвестори, більшість з яких бажають залишатися анонімними.
Uklon – українська продуктова ІТ-компанія, що розробила однойменний застосунок в індустрії mobility. Перш за все компанія відома своїм ride-hailing сервісом, який працює у 27 містах України, а також в Узбекистані. Так само Uklon активно розвиває компліментарні продукти у своїй екосистемі – Uklon Delivery та клас авто «Інклюзивний»
Buntar Aerospace – український оборонний стартап, який спеціалізується на розробці продуктів: БпАК Buntar One та Buntar Copilot – software для планування та виконання розвідувальних місій.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Uklon припинив роботу в Баку через нестабільність ринку, пов'язану з можливими законодавчими змінами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].