Україна потребує десятки мільярдів доларів щорічних інвестицій для відбудови – Шмигаль
За словами прем’єра, особливої підтримки потребує енергетичний сектор

У межах Конференції відновлення в Берліні сьогодні відбулося засідання Багатосторонньої координаційної платформи донорів. Уперше на рівні міністрів.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Зазначається, що було чітко обговорено завдання та пріоритети для роботи платформи.
«Найперше – це фінансова стабільність України. Для нас важливо, аби підтримка партнерів була прогнозованою, ритмічною та стабільною. Нам потрібні відбудова, доступ до зовнішніх ринків і покращення логістики», – зазначив Шмигаль.
За його словами, Україна потребує зовнішніх інвестицій та трансфер технологій від партнерів. Йдеться про суми від $10 млрд до $30 млрд щорічних інвестицій у наступні 10 років.
Водночас, додав прем’єр, уряд України запустив низку програм стимулювання економіки, які дали позитивний ефект. Зокрема, торік ВВП відновився на 5,3%. За перші 4 місяці цього року зростання на 4,4%.
Шмигаль також наголосив, що після безпрецедентних ударів росії по українській енергосистемі, особливої підтримки потребує енергетичний сектор.
«Більше ППО, більше енергетичного обладнання, сприяння розширенню імпорту електроенергії в Україну, допомога в децентралізації енергосистеми», – зауважив він.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Берліні стартує Конференція з питань відновлення України. Президент України зазначав, що зустріч об'єднає уряди на рівні прем'єр-міністрів, міжнародних компаній і організацій. Зокрема, на теренах заходу мають підписати низку меморандумів про співпрацю та угод, спрямованих на посилення й захист української енергетики.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].