Уряд готується представити у 2024 році «дорожню карту» реформування на 10 років – Ольга Стефанішина
Що потрібно, аби Україна змогла зосередитися на внутрішніх реформах

«Основним викликом для нас є сам процес вступу до ЄС. Кількість країн, які бажають стати членами союзу, велика, проте і українські бажання та готовність є великими. І нам треба розуміти, що динаміка процесів об’єднання в Україні та в ЄС однакові. Парламент готовий та бажає ухвалювати закони, уряд готовий та бажає створювати правила та політики. Ми сподіваємось, що аналогічну готовність та бажання продемонструє новий склад Європейської комісії», – наголосила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Під час свого виступу на Ukrainian Recovery Conference у Берліні, вона відзначила, що Україна та ЄС наразі перебувають у доволі знаковому історичному моменті для розмови про євроінтеграцію: «невдовзі після виборів до Європарламенту і напередодні формування нового складу Європейської комісії». Ольга Стефанішина запевнила, що «Україна надзвичайно віддана справі вступу до Європейського Союзу: всередині країни панує консенсус щодо європейського шляху».
Говорячи про перспективи реформ, які потрібно провести Україні напередодні вступу до Євросоюзу, віцепрем’єр-міністерка закликала закордонних партнерів допомогти країні зі стабільними та передбачуваними надходженнями допомоги, що є запорукою успішного розвитку ситуації:
«За кілька днів відбудеться зустріч лідерів країн «Великої сімки», під час якої, ми сподіваємось, будуть ухвалені рішення, що забезпечать сталу фінансову підтримку України. За місяць відбудеться саміт НАТО, від якого ми щиро сподіваємось на військову допомогу. У випадку налагодження стабільно та безперервної військової та фінансової допомоги Україна буде у гарній формі. Саме це дозволить нам зосередитись на проведенні внутрішніх реформ, провідним драйвером яких буде саме ЄС. І тоді до кінця року ми зможемо розробити та представити велику «дорожню карту» змін у галузях верховенства права та державного управління. Вона покликана стати рамковим документом для реформування України протягом наступних 10 років».
Про URC2024: Міжнародна конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference) – другий захід з циклу щорічних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій відбудові України, що проводяться від початку повномасштабної війни росії проти України. Цьогорічну Конференцію відновлення вперше прийматиме держава – член ЄС – Німеччина. Захід у Берліні об’єднав лідерів урядів низки країн, міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства.
URC2024 продовжить втілення принципів, визначених на першій Конференції відновлення в Лугано, та об'єднає зацікавлені сторони. Дотримуючись принципів конференцій із питань реформ, що проводилися до 2022 року, URC2024 також продемонструє прогрес України у здійсненні внутрішніх трансформацій, зокрема в контексті економічної стійкості та майбутнього вступу України до ЄС.
Ключова мета URC2024 – консолідувати сталу міжнародну підтримку для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України. Йдеться про екстрену допомогу в задоволенні невідкладних потреб, реалізацію проєктів швидкого відновлення, створення привабливих умов для бізнесу та приватних інвестицій, активне залучення громадянського суспільства у процеси відбудови.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].