Столтенберг: постачання зброї Україні країнами НАТО стане не добровільним, а обов’язковим

Столтенберг: постачання зброї Україні країнами НАТО стане не добровільним, а обов’язковим

У четвер, 13 червня, міністри оборони країн НАТО на саміті в США затвердять план щорічного виділення Україні $40 млрд на постачання зброї, повідомив він

Столтенберг: постачання зброї Україні країнами НАТО стане не добровільним, а обов’язковим
фото DR

Постачання зброї Україні стануть обов'язковими для країн НАТО, заявив генсек альянсу Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі. Такі постачання координуватимуться командними структурами військового блоку під керівництвом генерала Крістофера Каволі, додав генеральний секретар.

«Ми бачили, що США шість місяців погоджували додаткову допомогу Україні, ми також бачимо, що не всі країни НАТО надали зброю. Якщо ми перетворимо це з добровільних постачання на зобов'язання перед НАТО, то, звичайно, постачання стануть більш масштабними й надійними», – сказав він.

За словами Столтенберга, коли постачання зброї Києву стане обов'язковим, країни – члени Північноатлантичного альянсу почнуть використовувати командну структуру та спільне фінансування.

«Чим довше йде війна, тим важливіша для нас передбачуваність, звітність і справедливий розподіл витрат», – пояснив генсек НАТО.

При цьому він уточнив, що Угорщина не братиме участі у постачанні летальної зброї Україні та у відправленні до країни своїх інструкторів, однак робитиме внески до бюджету НАТО.

Під час пресконференції Столтенберг також повідомив, що у четвер, 13 червня, міністри оборони країн НАТО на саміті в США затвердять план щорічного виділення Україні $40 млрд на постачання зброї.

«Це ключовий елемент пакету допомоги Україні, який буде погоджений на саміті у Вашингтоні», – сказав він.

Крім того, генсек альянсу очікує, що члени НАТО на майбутньому засіданні «чіткіше» висловляться на підтримку ухвалення України у військовий блок.

Бекграунд. Раніше сьогодні стало відомо, що Єнс Столтенберг вмовив прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана не блокувати рішення НАТО про допомогу Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло