Глобальний саміт миру. День другий (текстова трансляція)

Глобальний саміт миру. День другий (текстова трансляція)

Учасники сфокусуються на ядерній та продовольчій безпеці, звільненні цивільних і військових полонених та поверненні депортованих дітей

Саміт миру. День перший
FDFA/POOL/Pascal Lauener

17:38

Президент України Володимир Зеленський запропонував президенту Гани Нані Аддо Данква Акуфо-Аддо провести одну з наступних зустрічей щодо одного з пунктів української Формули миру у його країні.

Окрім цього, сторони обговорили наступні кроки щодо реалізації Формули миру.

«Під час зустрічі з Президентом Гани Наною Акуфо-Аддо подякував за участь у Глобальному саміті миру. Голос Африки на Саміті для нас дуже важливий», – підкреслив Зеленський.


17:01

Зеленський прокоментував втому людей на Заході від російської війни. За його словами, в Україну прийшов путін, щоб знищити українців, тому відбувається «зрозуміла людська реакція».

«Ми дуже вдячні, що нам допомагають, але я не вважаю, що через цю допомогу можна втомитись, бо це не та ціна за війну. Не та ціна за демократичне життя, яке є в Європі», – сказав український президент.

«путін не залишиться, він не закінчить війну в Україні. Буде все те, що було перед Другою світовою війною. Він піде далі, і потім ніхто вже не буде думати про втому, всі будуть думати про виживання, про міграцію», – підкреслив він.


16:41

Зеленський: Україна розпочала переговори з зацікавленими у проведенні другого Саміту миру країнами.

Разом з тим, президент не розголосив перелік таких країн.

Окрім цього, додав він, учасники Саміту миру домовилися продовжити спільну роботу щодо пунктів Формули миру.

Президент зауважив, що роботу продовжать на рівні радників і міністрів країн-учасниць Саміту, зокрема, у форматі спеціальних зустрічей під проводом або за співлідерством керівництва країн.


16:26

Президент України Володимир Зеленський каже, що всі учасники Саміту миру підтримали незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України.

«Більшість світу. Це дає потужну підтримку для України, тому як тільки Бразилія та Китай доєднаються до тих принципів, які сьогодні цивілізовані країни тут обʼєднали, ми будемо раді чути їх думки, навіть якщо вони не співпадають з більшістю світу», – сказав український президент.

За його словами, війна – це «неповага до життя людей, до свободи, до демократії, до цінностей».

«Це не розбіжності, це не якесь дипломатичне непорозуміння, це – серйозна історія, серйозна кількість жертв. Ми не починали війну, ми її не ведемо на території росії. Війна ведеться виключно на незалежній території держави Україна», – зауважив він


16:16

Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія, Об'єднані Арабські Емірати та деякі інші країни не підтримали комюніке Саміту миру.


16:07

Президент Гани Нана Аддо Данква Акуфо-Аддо сказав, що Африка «стала випадковою жертвою« російської війни проти України.

«Порушення ланцюгів поставок, блокада Чорного моря, це все мало жахливий вплив на нашу економіку, на рівень життя, на високу інфляцію, ціни на продовольство підскочили й тому ми маємо укорінений інтерес до участі у пошуку способів вирішення цього конфлікту», – сказав він.

«Вирішення конфлікту, на наш погляд, повинно базуватись на цілісному, справедливому, тривалому мирі, що спиратиметься на принципи міжнародного права та статути ООН», – підкреслив президент.


15:56

Урсула фон дер Ляєн заявила, що «путін не серйозний щодо завершення війни».

За словами президентки Єврокомісії, він наполягає на капітуляції, на здачі українських територій, роззброєнні України тощо.

«Тому життєво необхідно, щоб Україна могла протистояти цій агресії, і це її право відповідно до статуту ООН», – додала вона.


15:44

Президентка Швейцарії Віола Амгерд озвучила 3 сфери Бургенштанського комюніке:

  • використання ядерної енергії має бути безпечним, надійним, контрольованим та екологічним;
  • напади на торговельні судна та порти, а також цивільну портову інфраструктуру є неприпустимими;
  • всіх полонених військових, дітей та інших осіб мають звільнити у рамках повного обміну полоненими.


16 червня розпочався другий день Глобального Саміту миру, що проходить у Швейцарії. Учасники заходу – 101 країна та міжнародна організація зупиняться на трьох темах. Це ядерна безпека, продовольча безпека, звільнення цивільних і військових полонених та повернення депортованих дітей.


14:50

Дипломатичний радник президента ОАЕ Анвар Гаргаш: «ОАЕ хочуть укласти угоду про партнерство та поглибили торговельні взаємини з Україною 

Нам треба посилити економіку й допомогти приватному сектору відбудувати свою країну. Але, якщо війна не завершиться переговорами, наші економічні не можуть бути продуктивними».


14:39

Віцепремʼєр-міністр Швеції Ебба Буш: «Запам'ятайте – путін ніколи не зупиниться в Україні. І це дуже турбує країни які межують з рф. Це змусило нас переглянути політику нейтралітету, яка існувала 200 років. Ми хочемо миру без імперіалістичних амбіцій росії.

Ми або дотримуємося міжнародного права або буде панувати право насилля».


14:33

Президентка Словенії Наташа Пірц Мусар:

«Кінець України – це кінець верховенству права. Ми повинні обговорювати ці питання з Китаєм та росією. Я не очікую, що всі будуть в одній і тій самій команді – за Україну чи росію. Я хочу, щоб ми грали за команду людяності.

Моя країна вмотивована й готова активно сприяти процесу, який має привести до того миру, в якому Україна як жертва агресії має право на вибір».


14:21

Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стер: «Норвегія буде підтримувати Україну. Ми надаватимемо вам цивільну допомогу та допоможемо збудувати енергетичну мережу для лікарень у Харкові».Також норвезький прем'єр запропонував допомогу у підготовці наступного саміту миру.


14:07

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс: «росія робила все щоби цей саміт не відбувся.

У нашому комюніке ми наголосили на важливості збереження вільного судноплавства та захисту портової інфраструктури  це є ключовим для збереження експорту продовольства з України, що дозволить стримати зростання цін на продовольство.

Ми тут, щоб послати меседж, що суверенітет має поважатися, що кордони не можуть змінюватися силою, що народи та держави мають самі право визначати свою долю та майбутнє.

Цей мир не може бути результатом української капітуляції. Греція, як багато інших країн, допомагатиме Україні захищатися, щоб вийти на справжні переговори, які приведуть до справедливого миру».


14:00

Президент Португалії Марселу Ребелу ді Соза:

«росія почала війну не лише проти України, а й проти всього миру. Порушуючи всі норми міжнародного права. Зараз ми починаємо шлях до сталого миру. Португалія завжди підтримуватиме суверенітет України».


 13:47

Прем'єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс: «росія незаконно напала на Україну й продовжує свої дії зараз. Вбиває, викрадає дітей, робить домівки українців непридатними для життя. росія спробувала припинити продовольчий експорт. Треба звільнити Чорне море для експорту. Міжнародне право повинне панувати в усіх сферах. Тисячі українських дітей було викрадено, треба докласти всіх зусиль, щоб повернути їх назад».


13:35

Прем'єрка Італії Джорджа Мелоні: «Мир в Україні не означає, що вона має здатися, як вважає путін. Так не буде».


13:23

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте: «росія не повинна зараз бути за цим столом. Мир буде тільки тоді, коли росія буде згодна з усіма міжнародними принципами й статутом ООН. Ми робимо кроки в напрямку миру, але перепон на цьому шляху багато».


13:10

Президент Литви Гітанас Науседа: «російська агресія проти України почалася не у 2024-му, а у 2014 році з незаконної анексії Криму та вторгненню на східні території України.

росія повинна припинити свою агресію та вивести всі свої війська та озброєння з України. Заклики до України здатися, піти на компроміс щодо територіальної цілісності чи прийняти російський ультиматум слугують миру, який росія отримає, щоб продовжити війну. 

Неможливо досягнути справедливого миру без притягнення відповідальних за злочини до відповідальності. Це потрібно зробити на основі статуту ООН. Ми хочемо встановити спеціальний міжнародний трибунал. Я закликаю учасників цього саміту доєднатися до цього трибуналу».


12:30

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що робота над спільною декларацією на саміті миру завершена. Документ буде відкритий до приєднання іншими державами. «Текст збалансований, принципові для України пункти – враховані», – сказав він. 


У перший день, напередодні церемонії офіційного відкриття Саміту, Володимир Зеленський провів спільну пресконференцію з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, яка заявила про новий пакет американської допомоги на $1,5 млрд для ремонту української енергосистеми та гуманітарну допомогу.

Відкривали перше засідання український президент і президентка Швейцарії Віола Амгерд. Вона заявила, що «мирний процес без росії немислимий», а саміт допоможе прокласти шлях переговорів із рф.

Голова Європейської ради Шарль Мішель підтвердив право України на оборону. Він наголосив, що лише Україна має визначати, коли «говорити» з росією. Але цей діалог має спиратися на міжнародне право та статут ООН. 

Президент Польщі Анджей Дуда назвав росію «тюрмою народів». «Я сподіваюся, що прогрес, який буде досягнутий нами в найменш контроверсійних сферах, дозволить нам далі тиснути на кремль, щоб він зупинив свою агресію і вивів війська з України», – зазначив Дуда.

Про події першого дня Саміту ви можете прочитати тут.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що британська агенція Reuters опублікувала текст комюніке Саміту миру. Уточнюється, що це чернетка, до якої до завершення саміту можуть бути внесені зміни. Головні вимоги документа – це повернення Запорізької атомної електростанції, обмін полонених та доступ до морських портів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло