Україна закликає власників євробондів погодитися на значне скорочення боргу на суму понад $20 млрд

Україна закликає власників євробондів погодитися на значне скорочення боргу на суму понад $20 млрд

Цього місяця інвестори відхилили пропозицію уряду знизити вартість облігацій на 60% достроково

Україна закликає власників євробондів погодитися на значне скорочення боргу на суму понад $20 млрд

Україна закликала міжнародних власників облігацій погодитися на значне скорочення боргу на суму понад $20 млрд, щоб допомогти фінансувати військові зусилля країни, після того як початкові переговори за кілька місяців до закінчення терміну дії мораторію на виплати не привели до укладення угоди.

Про це пише Financial Times.

Власники облігацій відхилили пропозицію України знизити вартість валютних облігацій на 60% на переговорах цього місяця, повідомило в понеділок Міністерство фінансів країни.

Уряд Володимира Зеленського стикається зі стислими термінами для забезпечення реструктуризації боргу, яка потрібна для продовження допомоги від МВФ і відновлення потоків приватного фінансування для реконструкції.

Власники облігацій надали Україні дворічний мораторій на виплати в перші місяці після російського вторгнення на початку 2022 року, але цей термін закінчується в серпні. Перші переговори про реструктуризацію відображають глибоку невпевненість інвесторів щодо перебігу війни й того, скільки боргу зможе витримати українська економіка.

Комітет інвесторів, на нього припадає приблизно 20% облігацій, запропонував скорочення трохи більше ніж на 22%, але МВФ заявив, що це не дозволить досягти ключових боргових показників, повідомили в Міністерстві фінансів.

«Для перемоги у війні сильна армія повинна спиратися на сильну економіку, – сказав Сергій Марченко, міністр фінансів України. – З наближенням кінцевого терміну ми повинні закликати наших власників облігацій продовжувати продуктивні і добросовісні переговори, з більш суттєвим полегшенням боргового тягаря», що може відповідати цілям МВФ.

Комітет власників облігацій заявив у понеділок, що він «готовий працювати з Україною над структуруванням трансакції, яка може залучити необхідну підтримку учасників ринку».

Але він попередив, що запропоноване Україною скорочення боргу «значно перевищує очікування ринку» і «може завдати значної шкоди майбутній базі інвесторів України».

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна і спецкомітет кредиторів, що представляє власників майже 20% єврооблігацій, провели переговори й обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації з 3 до 14 червня. Проте угоди не було досягнуто через неприйнятність умов, запропонованих комерційними кредиторами, для МВФ і Групи офіційних кредиторів України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло