В Україні проводитимуть базову загальновійськову підготовку: кого це стосується
Уряд затвердив відповідний порядок

Кабінет Міністрів затвердив порядок проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, та поліцейських.
Про це повідомив представник уряду у ВР Тарас Мельничук.
Документом передбачено, що базову підготовку проходять громадяни України чоловічої статі (жіночої – добровільно), які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти.
Крім того, базову підготовку згідно з навчальним планом проходитимуть:
- курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
- курсанти закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських;
- поліцейські під час проходження первинної професійної підготовки в закладах освіти зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських.
Зазначається, що організація та супроводження базової загальновійськової підготовки здобувачів вищої освіти та поліцейських покладається на Міністерство оборони, Міністерство освіти і науки, Міністерство внутрішніх справ, інші державні органи та органи місцевого самоврядування (за згодою), до сфери управління яких належать заклади вищої освіти та заклади освіти зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, та Генеральний штаб Збройних Сил.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні запровадять початкову військову підготовку для учнів. Законопроєктом, зокрема, передбачено, що початкова загальновійськова підготовка реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти та проводиться в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та інших закладах освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності на відповідному рівні повної загальної середньої освіти, шляхом викладання навчального предмета «Захист України» та здійснення заходів спрямованих на військово-патріотичне виховання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].