США і Китай вперше за 5 років провели переговори щодо ядерної зброї

США і Китай вперше за 5 років провели переговори щодо ядерної зброї

Китайці заявили, що «абсолютно впевнені у своїй здатності здобути перемогу в боротьбі за Тайвань без застосування подібної зброї»

США і Китай вперше за 5 років провели переговори щодо ядерної зброї
фото Shutterstock

США та Китай відновили контакти щодо ядерної зброї. «Напівофіційні переговори» пройшли у березні та стали першими за останні 5 років.

Джерело. Про це пише Reuters.

За словами двох учасників зустрічі з американської делегації, представники Пекіна пообіцяли не вдаватися до ядерних загроз через Тайвань. Китайці заявили, що «абсолютно впевнені у своїй здатності здобути перемогу в боротьбі за острів без застосування подібної зброї», сказав один з організаторів переговорів, вчений Девід Санторо.

Делегати також висловили впевненість у тому, що Пекін «не зацікавлений у забезпеченні ядерного паритету» з США, «не говорячи вже про перевагу».

До переговорів щодо «другого треку», як правило, залучаються вчені та екс-чиновники, які можуть авторитетно передати позицію керівництва своїх країн.

Переговори між урядами називаються «перший трек».

Для участі у консультаціях Пекін направив делегацію аналітиків та науковців. Позицію США представили шість осіб, включаючи колишніх чиновників та науковців.

Обговорення тривали два дні у конференц-залі шанхайського готелю. Наступна зустріч запланована на 2025 рік.

Чиновник Держдепартаменту назвав «корисними» переговори у рамках «другого треку».

При цьому він наголосив, що такі дискусії не можуть замінити офіційні переговори посадових осіб.

У листопаді США та Китай ненадовго відновили консультації з ядерних озброєнь у рамках «першого треку» після паузи в чотири з половиною роки. Але з того часу ці консультації зайшли в глухий кут.

Пентагон зазначав, що ядерний арсенал Китаю збільшився більш ніж на 20% у період із 2021 по 2023 рік. На даний момент Пекін має в своєму розпорядженні 500 діючих ядерних боєголовок і може збільшити їх кількість до 1000 до 2030 року, зазначали у відомстві. На озброєнні США та росії знаходяться 1770 та 1710 боєголовок відповідно.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні путін заявив, що росія внесе зміни в свою ядерну доктрину, і оголосив про намір “іти до кінця”. Він стверджує, що на Заході розробляють вибухові ядерні пристрої надмалої потужності і “занижують поріг застосування ядерної зброї”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло