В НБУ припускають зниження облікової ставки на 0,5 в. п. в червні

В НБУ припускають зниження облікової ставки на 0,5 в. п. в червні

На думку 9 членів комітету, такий крок є «оптимальним»

В НБУ припускають зниження облікової ставки на 0,5 в. п. в червні
Фото: ілюстративне

Дев’ять членів комітету з монетарної політики Національного банку припускають зниження облікової ставки до 13% у червні.

Про це йдеться на сайті НБУ.

Таке рішення, на їхню думку, зараз є «оптимальним». Зазначається, що воно враховує, з одного боку, поточні сприятливі макрофінансові тенденції, а з іншого – прогнозоване пришвидшення інфляції у другому півріччі.

«Ці учасники дискусії погодилися, що обережне зниження облікової ставки також відповідатиме наміру НБУ забезпечити захист гривневих заощаджень громадян від інфляційного знецінення», – йдеться в повідомленні.

Водночас один член КМП висловився за зниження облікової ставки до 12,5% у червні.

За його словами, НБУ може стрімкіше пом'якшувати процентну політику, щоб підтримати відновлення економіки  та стимулювати приріст довгострокових гривневих вкладень.

Крім того, семеро учасників дискусії вважають, що потенціал для зниження облікової ставки зберігається. На їхню думку, ризики для прогнозу інфляції є достатньо збалансованими. Ба більше, є підстави очікувати отримання достатніх обсягів зовнішнього фінансування як на цей, так і на наступний роки.

Отже, як передбачається, Нацбанк зможе знизити облікову ставку щонайменше до 12–12,5% до кінця поточного року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ знизив облікову ставку на 0,5 в.п. Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 13,5% до 13% із 14 червня 2024 року. За даними Нацбанку, впродовж останніх місяців гривневі інструменти для заощаджень залишалися затребуваними попри поступове зниження номінальних ставок.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло