Bank of China зупиняє операції з російськими банками: здійснювати платежі в Китай росіянам стане складніше

Bank of China зупиняє операції з російськими банками: здійснювати платежі в Китай росіянам стане складніше

Банк побоюється вторинних санкцій з боку США

Bank of China зупиняє операції з російськими банками: здійснювати платежі в Китай росіянам стане складніше
фото DR

Платежі в Китай із великих російських банків стануть ще складнішими. З 24 червня російський «Бенк оф Чайна» – дочка великого китайського Bank of China, що спеціалізується на платежах у юанях між росією та КНР, – призупинить операції з російськими банками, включеними в санкційний SDN-список США.

Джерело. Про це пише «Коммерсант» з посиланням на джерела серед фінансистів. Банк побоюється вторинних санкцій з боку США, вважають експерти.

З банками, які не потрапили до списку санкцій, співпрацю буде продовжено, повідомляють джерела. На сайті банку інформації щодо обмеження платежів немає.

Bank of China відкрив дочірній банк у росії ще в 1993 році і став одним з перших іноземних банків в країні. Він спеціалізується на наданні послуг з переказу коштів до Китаю. За активами це друга китайська «дочка» у росії, банк відіграва суттєву роль у банківському платіжному трафіку.

Для російського бізнесу це означає додаткові витрати як у часі, так і у вартості обробки платежів, кажуть експерти видання. Для розрахунків підприємці все частіше використовують банки другого ешелону на північному сході Китаю поблизу російського кордону, які все ще можуть приймати подібні платежі, що ускладнює ланцюжок. Або взагалі проводять платежі, минаючи банки: трафік все активніше зміщується у бік небанківських платіжних агентів, комісія яких 3–5%. Крім цього, російські компанії тепер мають нести і валютні ризики: якщо провернути оплату не вдасться, то гроші повернуться в рублях незрозуміло за яким курсом, пояснює одне із джерел видання.

Бекграунд. Між тим Reuters повідомляло, що росія та Китай придумали, як здійснювати платежі між двома країнами в обхід санкцій. У цій схемі задіяні невеликі банки, майже непомічені Сполученими Штатами і які не засвітилися в “недружніх” країнах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло