Єврокомісія розпочала перевірку щодо Apple, компанії загрожує штраф
У Брюсселі хочуть перевірити, чи корпорація Apple дотримується нового закону ЄС про цифрові ринки

Європейська комісія розпочала розслідування щодо американського техногіганта Apple у зв'язку з можливими порушеннями нових правил ЄС для великих онлайн-платформ.
Джерело. Про це пише DW з посиланням на брюссельське відомство.
Під час процедури буде перевірено, чи виконує компанія зі США зобов'язання безплатно перенаправляти користувачів до пропозицій програмного забезпечення поза власною платформою Apple з продажу програм App Store.
«Спільнота розробників та споживачі дуже зацікавлені в альтернативах App Store. Ми проведемо розслідування, щоб гарантувати, що Apple не підірве ці зусилля», – заявила комісар ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер.
Крім того, Єврокомісія сумнівається в пропорційності введеного Apple у березні основного технологічного збору (Core Technology Fee, CTF) для розробників. Він становить 50 євроцентів за кожне перше встановлення програми протягом року і стягується після перевищення порогу в 1 млн установок в ЄС.
При цьому новий збір не стягується, якщо розробники продовжать розповсюджувати свої програми лише через Apple Store.
Якщо корпорацію Apple визнають винною у недотриманні закону, їй загрожуватиме штраф у розмірі до 10% від світового річного обороту, а при повторних порушеннях – до 20%.
У свою чергу Apple відкинула підозри Єврокомісії. Компанія заявила, що за останні місяці внесла низку змін, щоб відповідати новим європейським нормам.
«Ми впевнені, що наш план відповідає закону», – заявили корпорації.
З березня 2024 року в ЄС діє закон про цифрові ринки (DMA), спрямований на те, щоб запобігти зловживанням великими технологічними компаніями їхнім домінувальним становищем і дати можливість новим гравцям виходити на ринок.
Зараз контролюють доступ на ринок для інших гравців п'ять американських компаній – Alphabet, Amazon, Apple, Meta та Microsoft, а також китайська ByteDance.
Ці компанії зобов'язані серед іншого забезпечити взаємодію їхніх додатків для обміну повідомленнями з конкурентами та дозволити користувачам вирішувати, які програми попередньо встановлювати на своїх пристроях. Їм не дозволяється віддавати перевагу власним сервісам перед сервісами конкурентів або перешкоджати користувачам видаляти встановлене програмне забезпечення або програми.
Наприкінці березня Єврокомісія вже заявила про розслідування можливих порушень закону компаніями Apple, Google та Meta. Крім того, у березні Єврокомісії оштрафували Apple на 1,8 млрд євро за перешкоджання конкуренції. У США Apple підозрюють у монополізації ринку смартфонів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].