Порушення конкурентного законодавства у 2023 році: АМКУ назвав галузі-лідери

Порушення конкурентного законодавства у 2023 році: АМКУ назвав галузі-лідери

Переважна кількість порушень зафіксована за трьома галузями

Порушення конкурентного законодавства у 2023 році: АМКУ назвав галузі-лідери
Фото: АМКУ

Будівельна галузь стала однією з основних за кількістю порушень у 2023 році. Частка порушень у цій галузі становила 25% від загальної кількості. Значну кількість порушень зафіксовано також у ПЕК і ЖКГ – 18,7%. Водночас у промисловій галузі за різними напрямами – приблизно 11%.

Про це в інтервʼю Mind розповів очільник АМКУ Павло Кириленко.

«Якщо ж брати доволі значні порушення, що мають системний характер – вчинення антиконкурентних узгоджених дій учасниками торгів та інших конкурентних процедур, то їх у 2023 році було встановлено 1020. А протягом п’яти місяців поточного року зафіксовано вже 454 таких порушення: всі вони доведені, і щодо них комітетом прийняті відповідні рішення», – сказав він.

За його словами, за п’ять місяців 2024 року АМКУ наклав штрафів більш ніж на 60,6 млн грн. Водночас досягнутий за цей період економічний ефект становить понад 3,1 млрд грн. Окрім цього, сплачено штрафи й пені, частково за рішеннями 2024 року й по попереднім, на суму 132,2 млн грн.

Очільник комітету додав, що стосовно паливо-енергетичного комплексу АМКУ у грудні 2023 року виніс два рішення про зловживання монопольним становищем суб’єктами, що діяли на ринках транспортування та первинної оптової реалізації природного газу.

«Цікавим є той факт, що це були перші рішення Комітету, коли до відповідальності було притягнуто суб’єктів, які входять до групи «Нафтогаз України». Якщо розглядати ці рішення – вони істотно різні, оскільки стосуються різних ринків. Один із них перебуває у стані природної монополії, й у відповідача були відсутні конкуренти, тоді як для доведення наявності монопольного становища в іншого суб’єкта потребувався розрахунок усіх часток учасників на ринку», – наголосив Кириленко.

«Слід розуміти, що монопольне становище як таке не є порушенням. Порушенням є неправомірне його використання, тобто, якщо говорити юридичною мовою, це зловживання монопольним становищем, і за таке порушення встановлено жорстку відповідальність», – зауважив голова Антимонопольного комітету.

За його словами, на групу «Нафтогаз Україна» комітет наклав штраф на загальну суму понад 1,7 млрд грн, проте наразі ці рішення оскаржуються в судовому порядку. Він наголосив, що «АМКУ докладатиме всіх зусиль, щоб їх захистити». 


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Антимонопольний комітет оштрафував дві швейцарські компанії на 2,5 млн грн. Вони не погодили з АМКУ «злиття», що суперечить законодавству.

Окрім цього, АМКУ дозволив ПрАТ «МХП» купити ТОВ «Український м'ясний хутір». Йдеться про дозвіл на набуття одноосібного контролю над УМХ, що забезпечує перевищення 25 та 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло