Олег Сенцов презентував у Чехії свій фільм «Реал» і зустрівся з президентом Павелом
Глава держави назвав дуже цінною зустріч з українським режисером, який після фестивалю відразу повертається на фронт

Український режисер Олег Сенцов, який зараз захищає Україну в лавах ЗСУ, презентував свій документальний фільм «Реал» на кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.
Після прем'єри, яка відбулася 30 червня, Олег Сенцов зустрівся з президентом Чеської Республіки Петером Павелом.
Про це чеський президент написав у своєму акаунті у твіттері (Х).
«Український режисер, колишній в'язень Кремля, лауреат премії Сахарова та військовий. Олег Сенцов презентує у Карлових Варах свій документальний фільм «Реал», знятий на основі власних фронтових зйомок під час російської агресії в Україні», – написав Петр Павел.
«Режисер пішов на фронт уже наступного дня після вторгнення російських військ. А зараз приїхав у Вари, щоб представити свій фільм. З кінофестивалю вони повертаються прямо на передову. Тим більше я ціную сьогоднішню зустріч», – зазначив чеський глава держави.
Як пише Deutsche Welle, фільм Олега Сенцова «Реал» не схожий ні на що з того, що він знімав раніше. Глядач опиняється в окопі, де лунають переговори військового по рації з іншою траншеєю, де зазнали атаки російських військ і потребують підкріплення. Це голос самого Сенцова з позивним «Ґрунт», який намагається організувати евакуацію військ під обстрілом. Вичерпуються боєприпаси, а російські війська наступають дедалі ближче.
«Це один із дуже довгих днів нашого контрнаступу минулого літа на запорізькому напрямку, напрямку Роботиного, – прокоментував Сенцов DW під час відпустки з фронту. – До цього ми вже 10 днів намагалися прорвати оборону росіян. Неуспішно. Було спалено багато техніки. Ми уперлися у фортифікації, мінні поля і зустріли опір. У нас уже були втрати техніки й людей, але наступ тривав, адже ми все ще вірили, що це можна зробити».
Підрозділ Сенцова перекинули вглиб ворожої території, але їхній БТР підбили, і вони були змушені тікати своїм ходом. Режисер опинився в окопі разом із кількома іншими бійцями.
«Моя група була відрізана вогнем й опинилася майже в оточенні. У мене єдиного був зв'язок із групою 30–40 осіб. Я підтримував його з вищим командуванням, артилерією і піхотою там. Я був на невеличкій горі й мав зв'язок з обома, а між ними прямого зв'язку не було».
Глядач бачить усе очима Сенцова, а точніше – крізь об'єктив камери GoPro, прикріпленої до шолома. Режисер не збирався вести запис, він випадково увімкнув камеру, коли перевіряв роботу техніки. За кілька тижнів після бою Сенцов знайшов ці відзняті та збережені камерою кадри.
«Подумав, що треба видалити, бо це випадково зняте відео, велике, нікому не цікаве. Але почав дивитися і зрозумів, що це цікавий документ, який зафіксував бій, дуже трагічний для нас, де загинуло багато наших друзів. Ми не бачимо їх на відео, тільки чуємо й починаємо через якийсь час розуміти трагізм цієї ситуації. Тому я залишив це», – розповів режисер.
Бекграунд. Нагадаємо: за останніми даними, Чехія виділить 35 млн євро на ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].