Дефіцит зведеного балансу у травні сягнув максимуму з початку війни – НБУ

Дефіцит зведеного балансу у травні сягнув максимуму з початку війни – НБУ

До цього найгірший дефіцит був у червні 2022 року

Дефіцит зведеного балансу у травні сягнув максимуму з початку війни – НБУ
Фото: ілюстративне

У травні платіжний баланс було зведено з дефіцитом $3,42 млрд, що є найбільшим місячним дефіцитом із початку війни.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів Данило Гетманцев, посилаючись на дані Нацбанку.

Він зазначив, що до цього найгірший дефіцит був у червні 2022 року – $2,05 млрд.

«Основна причина розширення негативного сальдо зведеного балансу у травні – низькі, майже відсутні, обсяги надходжень міжнародної допомоги (нагадаю: у травні зайшло тільки $20 мл від Світового банку) на тлі стійкого зовнішньоторговельного дефіциту», – наголосив депутат.

Таким чином у травні було отримано:

  • «мінус» $1,64 млрд по рахунку поточних операцій (в тому числі «мінус» $2,81 млрд по зовнішній торгівлі);
  • «мінус» $1,83 млрд по фінансовому рахунку, що обумовлюється виведенням валюти за  допомогою операцій приватного сектору (бізнесу й населення).

«Багато в чому це пояснює посилення девальваційного пресингу та волатильності на валютному ринку, що спостерігались у другій половині травня», – пояснив Гетманцев.

Він також нагадав, що за 5 місяців із початку року дефіцит платіжного балансу сягнув $1,56 млрд. Він був покритий за рахунок скорочення міжнародних резервів.

За його словами, влітку з виділенням чергових траншей за програмами Ukraine Facility, EFF та очікуваного надходження коштів у рамках пакету фінансової допомоги США сальдо платіжного балансу «має покращитись».

Згідно з останнім прогнозом НБУ, передбачається невеликий дефіцит платіжного балансу в сумі $1 млрд у першій половині року та «мінус» $0,3 млрд за підсумками всього року, що сигналізує про очікування керованого розвитку подій на валютному ринку найближчим часом.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні залишається помітний дефіцит валюти. Зазначається, що з жовтня 2023 року Нацбанк перейшов до режиму керованої гнучкості обмінного курсу, що супроводжувалося низкою валютних послаблень. Ці рішення пожвавили ринок і збільшили його ліквідність. Проте значний дефіцит валюти залишається. НБУ продовжує бути ключовим учасником ринку, а його інтервенції – основним механізмом балансування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло