Опитування: підтримка допомоги Україні в західних країнах неоднозначна, довіра до Зеленського падає
Загалом серед опитаних країн довіра до українського президента залишилася на рівні 40%

Підтримка НАТО в 13 опитаних державах-членах залишається високою: у середньому 63% респондентів сказали, що мають «позитивну думку» про військовий альянс, свідчать дані опитування, оприлюдненого Pew Research Center 2 липня, на яке посилається kyivindependent.com.
Опитування також показало, що довіра до президента України Володимира Зеленського в 35 країнах-членах НАТО та інших опитаних країнах впала в багатьох країнах, у тому числі в Польщі з 2023 року знизилася на 22 пункти (з 70% до 48%).
Найбільше респондентів серед європейських країн, які не довіряють Зеленському, в Угорщині – 83%.
Загалом серед опитаних країн довіра до Зеленського залишилася на рівні 40%. У багатьох країнах показник залишався високим, наприклад у Швеції – на рівні 80%.
У деяких країнах падіння було відносно незначним – у Нідерландах, Німеччині, Іспанії та Франції – на сім пунктів.
Серед досліджуваних країн у Польщі також була найбільша кількість респондентів, які сказали, що вони позитивно ставляться до НАТО (91%), а найменше в Греції – 37%.
Загалом опитування виявило зниження підтримки НАТО з 2023 року в 13 країнах, окрім Угорщини та Канади, де спостерігалося зростання на 8% та 1% відповідно.
Погляди на допомогу Україні значною мірою розділилися, особливо у випадку Польщі, де 44% респондентів сказали, що Варшава надає занадто багато допомоги Києву, 45% сказали, що обсяги допомоги є правильними, а 6% сказали, що її недостатньо.
У США 31% опитаних назвали рівень підтримки України занадто високим, а 24% – недостатнім.
При цьому консенсус щодо російського диктатора владіміра путіна та росії загалом у 35 країнах залишається негативним: 65% респондентів зазначили, що мають негативну думку щодо росії, а 73% вважають, що путін не зробить нічого правильного в міжнародній політиці.
Бекграунд. Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що країни-члени НАТО погодили виділення 40 млрд євро на військову допомогу Україні. Очікується, що документ про виділення підтримки підпишуть на саміті у Вашингтоні протягом 9–11 липня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].