Уряд запускає нові програми розвитку малої генерації, вони запрацюють до 25 липня
Передбачається підтримка бізнесу та населення у вигляді безвідсоткових кредитів, компенсація від держави, звільнення енергообладнання від ввізного мита та ПДВ

До 25 липня Кабінет Міністрів запустить нові програми для розбудови розподіленої генерації. Вони передбачають спеціальні умови кредитування для бізнесу та людей на купівлю та установлення альтернативних джерел енергії.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Громадяни зможуть отримати до 480 тис. грн на 10 років під 0% річних на сонячні панелі та вітрові установки до 10 кВт потужності. Також за програмою «ГрінДІМ» співвласникам житла можуть компенсувати 1 млн на сонячні панелі та 2 млн грн на теплові насоси. Це покриває до 70% вартості проєкту.
Програми для бізнесу:
- для малого та середнього – кредити «5-7-9» на встановлення газових електрогенераційних установок: можна отримати до 150 млн грн на строк до 10 років, з кредитними «канікулами» 6-12 місяців.
«На прифронтових територіях діятимуть ще більш пільгові умови», – зазначив прем'єр.
- для великого – кредити на 5-7 років під 14-16% для розбудови альтернативної генерації.
Передбачається звільнення енергообладнання від ввізного мита та ПДВ – проєкт закону зареєстровано у парламенті.
Також уряд спростив умови для будівництва, розміщення та підключення до мереж генерувальних установок. За інформацією Міненерго:
- скорочується перелік необхідних документів для будівництва та розміщення підприємцями газопоршневих та газотурбінних установок – будівництво може проводитись паралельно з розробленням проєктної документації, а експлуатація може здійснюватися без сертифіката про прийняття в експлуатацію.
- зменшена кількість документів – з 7 до 2 для приєднання до електромереж. Термін видачі та погодження технічних умов скорочено з 10-и до 2-х днів. Необхідна лише довідка від військово-цивільної адміністрації про потребу термінового приєднання електроустановок та графічні матеріали із зазначенням місця розташування установок.
- для приєднання до газових мереж підприємцям не потрібно надавати копії документів, якими визначено право власності чи користування замовника на об’єкт, а також документ, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку. Термін приєднання газорозподільних систем зменшено – з 3-х до 1-го місяця.
- термін розгляду заяви і надання проєкту договору на приєднання до теплових мереж скоротили з 10-и до 1-го дня. Приєднання безкоштовне, якщо відповідним ОМС буде ухвалено рішення про виділення коштів з місцевого бюджету для компенсації всіх витрат.
«Для запобігання можливим зловживанням з боку операторів мереж щодо умов приєднання генерувальних потужностей працює Гаряча лінія Держенергонагляду. За номером (044) 204 79 27 можна буде звернутись у разі виникнення труднощів зі спорудженням об’єктів розподіленої генерації», – повідомили у Міністерстві.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна отримала понад дві тисячі тонн енергетичного обладнання від 14 країн. 82% допомоги вже розподілили між 57 енергетичними компаніями, що постраждали від російських атак.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].