«Укрнафта» отримала багатомільйонні пропозиції від шести компаній на спільну розробку 15 родовищ
Для ще шести виснажених родовищ «Укрнафти» інвесторів не знайшлося

«Укрнафта» отримала заявки від шести компаній на спільну розробку 15 з 21 родовища, запропонованих у 2023 році для інвестицій.
Про це повідомив виконавчий віцепрезидент із питань корпоративної стратегії та розвитку Денис Кудін.
«На 6 родовищ ніхто не подав, на частину родовищ надійшла лише одна заявка, на інші було по дві, тому доводиться проводити певний внутрішній конкурс», – сказав він.
За його словами, найбільша пропозиція для інвестицій в одне родовище становить $100 млн, найменша – $7 млн. Щодо останньої він уточнив, що це була найкраща пропозиція на найменше родовище.
«На цей момент процес триває. Ми пройшли етап прийняття й оцінки пропозицій, фіналізували комерційні умови так, як їх бачать потенційні інвестори. Наступний крок – затвердження цих умов нашою наглядовою радою, розгляд міжвідомчою комісією при Мінекоенерго, а далі – затвердження Кабміном. Ось такий процес сподіваємося пройти його до кінця календарного року», – зазначив Кудін.
Він розповів, що у процесі пошуку інвесторів «Укрнафта» проактивно звернулася приблизно до 200 компаній, а також із низкою компаній вела переговори на галузевих конференціях. З цього числа потенційних інвесторів відгукнулося понад 50, і з них пройшли комплаєнс і були допущені до Virtual Data Room із детальною інформацією про родовища 35 компаній.
При цьому Кудін додав, що «компанії подали пропозиції в середньому в 1,5 раза кращі, ніж ми розробили своїми силами, сформувавши власне бачення цієї п'ятирічної початкової програми».
Описуючи процес пошуку інвесторів, Кудін зазначив, що компанія зробила їх рейтинг по країнах – у Канаді, Америці, Великій Британії, ЄС – і зверталася проактивно, а також давала оголошення у ЗМІ, на сайті, на всіх можливих галузевих заходах.
Щодо відбору 21 родовища, то віцепрезидент компанії зазначив, що за критеріями закону про угоди про розподіл продукції (УРП), «це найгірші, найважчі для видобутку, найбільш виснажені родовища, які потребують залучення високозатратних, новітніх технологій». Для їх оцінки були оцифровані дані за 80 років.
Кудін звернув увагу, що, незважаючи на війну, іноземні компанії готові працювати в Україні та, зокрема, займатися видобутком.
«Ми не говоримо про топові публічні компанії, де наглядові ради приймають рішення. В основному це середнього рівня приватні компанії, де є конкретна родина власників, які продовжують керувати своїм бізнесом і ризикують своїми власними грошима. Вони готові вкладати інвестиції у $50–60–100 млн», – зазначив він, додавши, що інвесторів заохочує можливість при укладенні УРП вирішувати суперечки за англійським правом.
Загалом, на його думку, у нафтогазову галузь протягом 10 років потрібно інвестувати приблизно $10–15 млрд для досягнення обсягів річного видобутку в 10 млн тонн, що забезпечило б енергонезалежність України у цьому напрямі.
Бекграунд. Як повідомлялося, наприкінці 2023 року «Укрнафта» поінформувала, що співпрацею в рамках конкурсу зі спільної розробки 21 родовища (заявки приймалися до 1 березня 2024 року) вже зацікавилися 25 компаній, як українські, так і компанії із 7 країн Європи та Північної Америки.
«Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС. У березні 2024 року компанія вступила в управління активами Glusco і загалом оперує 545 АЗК – 460 власних і 85 в управлінні. Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі.
Найбільшим акціонером «Укрнафти» є НАК «Нафтогаз України» з часткою 50%+1 акція. У листопаді 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, що належали приватним власникам, якою зараз управляє Міноборони.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].