США заблокували пов’язану з росією ботоферму, спрямовану на поширення дезінформації

США заблокували пов’язану з росією ботоферму, спрямовану на поширення дезінформації

Вперше владі вдалося зірвати кампанію, що використовувала штучний інтелект

США заблокували пов’язану з росією ботоферму, спрямовану на поширення дезінформації
фото DR

9 липня Міністерство юстиції США оголосило, що вилучило два доменних імені та обшукало понад 950 акаунтів у Твіттері (X), пов’язаних із ботофермою, створеною російським державним каналом RT, яка була спрямована на поширення дезінформації в США.

Джерело. Про це передає kyivindependent.com

Ботоферма використовувала генеративний штучний інтелект для створення облікових записів на X, які виглядали як американці. Фейкові акаунти поширювали російську пропаганду, спрямовану на американську громадськість.

За даними Міністерства юстиції, ботоферму організував громадянин росії, який працював заступником головного редактора RT у 2022 році, і розширив ферму завдяки фінансуванню з Кремля та співпраці з ФСБ.

Повідомляється, що організація використовувала облікові записи електронної пошти, зареєстровані на двох доменних іменах у США, що порушувало Закон про міжнародні надзвичайні економічні повноваження. Платіжна система також порушила федеральні закони про відмивання грошей, заявило міністерство юстиції США.

X заблокував згадані акаунти.

«Цими діями Міністерство юстиції зірвало підтримувану російським урядом пропагандистську кампанію з використанням штучного інтелекту для поширення ботами дезінформації в США та за кордоном», – заявив генеральний прокурор Меррік Гарленд.

Директор ФБР Крістофер Рей додав, що ці кроки «є першим у знищенні спонсорованої росією ферми ботів для соціальних мереж із використанням ШІ».

Міністерство юстиції у партнерстві з ФБР, Силами національної кібернетичної місії США (CNMF), а також службами кіберзахисту та розвідки Канади та Нідерландів також опублікували «спільну консультацію щодо кібербезпеки», в якій детально описано, як ботоферма використовує ШІ, щоб запобігти подальшому використанню таких методів.

Бекграунд. BBC опублікувала раніше в липні розслідування, в якому стверджувалося, що мережа російських веб-сайтів, які видають себе за американські газети, стоять за кампанією фейкових новин за допомогою ШІ, спрямованих на майбутні президентські вибори в США.

Одним із гучних прикладів стала фейкова історія про те, що перша леді України Олена Зеленська нібито придбала елітний автомобіль Bugatti вартістю $4,8 млн на гроші платників податків США. Хоча цю історію швидко розвінчали в медіа, а компанія Bugatti заперечила, погрожуючи судовим позовом тим, хто її поширив, історія охопила щонайменше 12 млн користувачів на X.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло