Українці бачили в нічному небі дивний об'єкт — перший ступінь нової європейської ракети Ariane-6
Перша за десятки років нова ракета європейської космічної агенції Ariane-6 замінить важкі ракети Ariane-5

Європейське космічне агентство (ESA) та компанія Arianspace здійснили перший успішний пуск ракети нового покоління Ariane-6. Трансляція запуску з космодрому Куру у Французькій Гвіані велася у вівторок, 9 липня.
Раніше генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер, анонсуючи пуск, наголошував, що перший політ буде тестовим і не переслідуватиме завдання виведення на орбіту великого обсягу обладнання.
На борту ракети розміщено кілька кубсатів різних європейських компаній та наукових установ. Надалі європейці розраховують вийти на показник 9-10 запусків на рік.
Premier vol réussi pour Ariane 6. 🚀
– Gabriel Attal (@GabrielAttal) July 9, 2024
Fierté française et européenne.
Bravo à toutes les équipes de l'ESA. Direction le rêve et les étoiles ! ✨pic.twitter.com/FYJmaO9Ddg
Ariane-6 має замінити важкі ракети Ariane-5, які використовувалися для запусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані з 1996 по 2023 роки. Перший запуск було заплановано ще на 2020 рік, але він неодноразово переносився.
Невдовзі після опівночі в українських та російських телеграм-каналах з'явилися повідомлення про загадковий об'єкт у небі. Невдовзі з'ясувалося, що це був ступінь європейської космічної ракети.
Судячи з повідомлень, сяючий об'єкт було видно на великій площі, від Одеської області на півдні України до Бєлгородської та Курської областей рф.
Згодом український телеграм-канал Alpha Centauri, який спеціалізується на новинах про космічну галузь, заспокоїв співвітчизників.
«Так, в Україні було видно проліт другого ступеня ракети Arian-6. Arian-6 – це важка ракета Європейського космічного агентства. То був її перший запуск», – написав автор каналу.
Зазначається, що ракета буде випускатися в двох модифікаціях: легка версія Ariane 62 з двома твердопаливними бічними прискорювачами, здатна нести корисне навантаження масою до 5 тонн, і Ariane 64 – з чотирма прискорювача і дозволяє виводити на орбіту до 10,5 тонни вантажу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].