“Не можна. Але це може змінитися”: в Пентагоні допускають можливість дозволити Україні бити ATACMS вглиб території росії
Раніше Байден заявляв, що не бачить сенсу в ударах по більш віддаленій території росії

США можуть дозволити ЗСУ бити ракетами ATACMS углиб території росії, заявила прес-секретар Пентагону Сабріна Сінгх під час брифінгу.
«США не дозволяють Україні використовувати ракети ATACMS для “глибоких” ударів по росії. Але це може змінитися», – сказала вона.
Сінгх нагадала, що зовсім недавно Україні було заборонено застосовувати американську зброю по військових об'єктах, що знаходяться на території рф, проте після чергової ескалації з боку Кремля, який розпочав наступ у Харківській області, Вашингтон зняв це обмеження і дозволив удари по прикордонних регіонах росії.
Тему ударів американською зброєю вглиб росії 12 липня торкнувся і президент США Джо Байден. За словами глави держави, поки що в таких атаках «немає сенсу».
«Якби він (Зеленський – ред.) міг би вдарити по москві, вдарити по Кремлю, чи був би в цьому сенс? Не було б. Питання в тому, яке найкраще застосування для зброї, яка в нього є, яку ми йому дали», – сказав він після саміту НАТО.
Наприкінці травня президент США таємно дозволив Україні використовувати американську зброю для ударів по території росії, обмеживши зону ураження районами, що межують з Харківською областю.
Пізніше у Білому домі підтвердили, що Вашингтон дав дозвіл на «точкові та обмежені» удари по російських військових об'єктах для запобігання атакам.
За даними The Washington Post, США обмежили глибину ударів до 100 км від кордону. Це робить неможливим завдати ударів по ключових російських аеродромах, які використовуються для атак на українські міста. У Держдепартаменті кажуть, що дозволять ЗСУ завдавати ударів на великі відстані, якщо росія буде намагатися розширити харківський фронт.
За інформацією Politico, Київ під час саміту НАТО у Вашингтоні планував добитися від США зняття обмежень на завдання ударів углиб росії. Зокрема, Україна розраховувала отримати дозвіл на використання з цією метою ракет ATACMS, здатних вражати об'єкти на відстані до 300 км.
Бекграунд. Між тим The Telegraph напередодні писало, що влада Великої Британії не давала дозволу на застосування Storm Shadow по території росії. А відповідну заяву прем'єр-міністра Кіра Стармера видання називає «незручним дипломатичним моментом», оскільки спочатку для цього потрібні дозволи трьох країн: Британії, Франції, США. Пізніше в британському уряді зазначили, що міркують над цим питанням.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].