Вінницьке місто Бар домовилося про співпрацю зі своїм «тезкою» в Чорногорії
U-LEAD з Європою

Вінницьке місто Бар домовилося про співпрацю зі своїм «тезкою» в Чорногорії

Допомогла програма «U-LEAD з Європою»

Вінницьке місто Бар домовилося про співпрацю зі своїм «тезкою» в Чорногорії

Українське місто Бар домовилося про співпрацю з чорногорським містом Бар. Ці муніципалітети стали учасниками проєкту «Нова хвиля співпраці», який реалізує Мережа асоціацій місцевих влад Південно-Східної Європи (NALAS) за підтримки «U-LEAD з Європою», –  повідомила днями U-LEAD.

Під час участі у проєкті «Нова хвиля співпраці» представники Барської громади стажуватимуться у місті Бар (Чорногорія), братимуть участь у тренінгах із написання проєктів і фандрейзинг, вивчатимуть досвід країн ЄС у впровадженні проєктного підходу в розвиток громади.

На нещодавній зустрічі представників міста Бар і Барської громади, Секретаріату NALAS та Програми «U-LEAD з Європою» було обговорено деталі та очікування від майбутньої співпраці.

«Україна та Чорногорія перебувають на шляху вступу до ЄС, і нове партнерство між громадами є надзвичайно важливим і нагальним, адже європейська інтеграція не обмежується лише централізованою співпрацею, важливу роль також відіграє обмін досвідом на муніципальному рівні. Це співробітництво відкриває унікальні можливості для обміну досвідом та кращими практиками, що сприятиме розвитку муніципалітетів», – зазначив заступник керівника відділу регіональної діяльності U-LEAD Микола Сюсько.

Проєктний координатор NALAS пан Йоахім Рот окреслив основні цілі, завдання та ключові етапи проєкту. За його словами, раніше створені партнерства тривають і після закінчення реалізації проєкту, тож ініціатива є ефективним механізмом обміну й передачі знань між муніципалітетами, який базується на коучингу, наставництві та навчанні на робочому місці. Цей підхід дає змогу використовувати досвід як сторони, що приймає, так і сторони-бенефіціара для зміцнення потенціалу українських місцевих органів влади.

Мер чорногорського Бара Душан Райчевич зазначив, що, оскільки його місто розташовується на узбережжі Адріатичного моря та біля Скадарського озера, серед пріоритетних напрямів розвитку економіки – вирощування олив і туризм. Наприклад, влітку кількість населення Бару збільшується майже вдвічі: з 60 тис. до 120 тис. Це створює певні виклики для муніципалітету в плані надання послуг у всіх сферах життєдіяльності.

«Ми хочемо ділитися досвідом з нашими українськими партнерами, а також переймати їх досвід у відновленні та розвитку. Ми готові розвивати нашу співпрацю», – зазначив мер Бара.

Зі свого боку Барський міський голова Володимир Саволюк зазначив, що Барська міська територіальна громада, яка створена 2020 року, об’єднує 69 населених пунктів Вінницької області, що розташовані навколо міста Бар. Вона прийняла 5300 переселенців. Міський голова презентував економічний та інвестиційний потенціал громади й наголосив, що вони відкриті до міжнародної співпраці.

«Війна вносить у наше життя страшні корективи. Всі зусилля сьогодні ми спрямовуємо на підтримку ЗСУ. Вторгнення росії руйнує інфраструктуру, економіку й довкілля. Попереду нас чекає не лише важка боротьба за перемогу, а й тернистий шлях відбудови. Відновлення є як ніколи нагальним, і саме тут потрібна міжнародна підтримка. Для нашої громади є почесним бажання міста Бар з Чорногорії налагодити «міст співпраці» для реалізації спільних ініціатив і проєктів», – зазначив Володимир Саволюк.

Він наголосив, що дуже вдячний Програмі «U-LEAD з Європою», яка допомагає розвиватися громадам України.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить собі за мету у 2024 році допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів з розвитку, які будуть профінансовані в рамках Програми.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло