Угорщина вводить правила, що дозволять росіянам і білорусам в’їжджати в країну без перевірки безпеки
Це може нести загрозу іншим країнам шенгенської зони, куди потім можуть вирушити приїжджі

З липня уряд Угорщини запровадив національну картку, яка дозволяє російським і білоруським «гастарбайтерам» в’їжджати в країну без звичайних перевірок безпеки, пишуть угорські ЗМІ.
Ця політика, яка послідувала за закриттям контроверсійного контрольованого росією Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) або «шпигунського банку», викликала серйозні занепокоєння щодо національної безпеки.
Ключові моменти:
• Система «Національна картка» дозволяє працівникам із восьми країн, включаючи росію та Білорусь, в’їжджати до Угорщини без обмежень щодо кількості та без конкретних обмежень щодо роботи.
• Картка спрощує процес подання заявки, не потребує підтвердження попиту на роботу та дозволяє возз’єднуватися з уже присутніми в країні членами сім’ї.
• Введенні цієї карткт нібито пов’язане зі забезпеченням прибуття працівників на такі проекти, як атомна станція «Пакш II», яка будується в Угорщині спільно з росіянами. Проте потреба у великій кількості російських працівників для цього проекту є сумнівною, враховуючи повільний прогрес через проблеми з отриманням дозвоволів від регуляторів.
• Експерт з питань безпеки Рац Андраш попереджає, що ця політика відчинених дверей може відкрити лазівку, потенційно дозволяючи великій кількості росіян в’їжджати в Угорщину з мінімальним контролем, що створює значний ризик для національної безпеки.
• Ця політика також може полегшити пересування росіян у межах Шенгенської зони, в обхід обмежень, з якими стикаються «гастарбайтери» при отриманні типових дозволів на роботу.
Відсутність чіткої необхідності в такому широкому та нерегульованому механізмі в’їзду для російських та білоруських працівників у поєднанні з можливістю неадекватної перевірки безпеки викликає серйозне занепокоєння щодо наслідків для Угорщини та ширшої Шенгенської зони.
Бекграунд. Нагадаємо, міністр МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина блокуватиме фінансування військової допомоги Україні на 6,5 млрд євро, які виділяють у рамках Європейського фонду миру, поки Київ не відновить транзит російської нафти своєю територією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].