Фіцо пригрозив Україні наслідками, якщо вона не відновить транзит російської нафти
Словацький прем’єр зазначив, що в п'ятницю запропонував Денису Шмигалю «технічне рішення» для відновлення транзиту

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив Україні наслідками, якщо транзит російської нафти з «Лукойлу» не буде відновлено.
«Якщо транзит російської нафти через Україну найближчим часом не буде відновлено, «Словнафт» припинить постачання в Україну дизельного палива, яке становить десяту частину українського споживання», – сказав він у відеозверненні в понеділок, 29 липня.
«Якщо ЄС хоче зменшити свою повну залежність від США, потрібно буде розглянути форми співпраці з рф, які стосуються стратегічної сировини», – сказав прем’єр-міністр Словаччини.
Про це Фіцо повідомив послу України в Словаччині Мирославу Каспрану, передає TASR.
«Я сказав [послу], що ми підтримуємо ті заходи та заяви, які ми зробили. Подальша реалізація цієї безглуздої санкції [припинення поставок нафти в Угорщину та Словаччину через Україну] тільки зашкодить Україні, Словаччині та Угорщині. І росія практично не постраждає», – сказав він.
Фіцо зазначив, що в п'ятницю запропонував прем'єр-міністру України Денису Шмигалю «технічне рішення» для відновлення транзиту російської нафти «Лукойлу» територією України.
Хоча прем'єр-міністр Словаччини не надав подробиць своєї пропозиції, він зазначив, що до неї залучені кілька країн.
«У цьому мають брати участь кілька країн. З боку Словаччини я повторюю, що ми готові. Я вітаю повідомлення, які підтверджують, що відповідні комерційні компанії вже розглядають, як реалізувати це технічне рішення в найкоротші терміни», – сказав Фіцо.
Угорщина та Словаччина отримали виключення з загальноєвропейської заборони на імпорт російської нафти після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Проте нещодавно Київ розпорядився призупинити транзит нафтопродуктів «Лукойлу», проти якого ввів санкції, нафтопроводом «Дружба».
Україна наполягає на тому, що трубопровід продовжує транспортувати ту ж кількість нафти, що й раніше, завдяки іншим російським компаніям, які не під санкціями. Угорщина та Словаччина, навпаки, стверджують, що рішення Києва загрожує їхній енергетичній безпеці.
Бекграунд. Як повідомлялося, ЄС не підтримав Угорщину і Словаччину у «справі «Лукойлу». Представники 11 країн ЄС виступили проти вимог Угорщини та Словаччини відреагувати на блокування транзиту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].