Ворог вночі випустив значну кількість відволікаючих дронів – Юсов
Представник ГУР додав, що це «не нова тактика» і Сили оборони «ефективно протидіють подібним викликам»

Країна-терорист росія у ніч проти 31 липня під час масованої атаки «шахедів» на Україну використовувала також значну кількість дронів, які відволікали, щоб виснажити та розвідати українську ППО.
Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону.
«Насправді нового чогось тут немає. Ворог давно використовує комбіновані удари. Ми були свідками і масованих ракетних ударів, і масованих ударів безпілотниками, і одночасно», – сказав Юсов у відповідь на запитання, чому злітали російські бомбардувальники, але ракет не пускали.
За його словами, такі дії ворога спрямовані на продовження пошуку більш оптимальних шляхів застосування подібної технології і тактики.
«Можна відмітити, що цього разу була значна кількість так званих відволікаючих БПЛА, тобто без вибухової частини. Метою яких є виснаження і вивчення систем ППО. І це також не нова тактика. Сили оборони відпрацьовують і ефективно протидіють подібним викликам», – заявив розвідник.
Як пише Defense Express із посиланням на власні джерела, росіяни під час нічної атаки дійсно застосовували відволікаючі дрони, які виготовлені з таких матеріалів, як пінопласт і фанера. Йдеться про російський дрон «Гербера»
У виданні наголосили, що застосування не було масовим, йдеться про поодинокі випадки. Зокрема один із таких дронів був збитий на південному напрямі.
«Як і минулий збитий дрон, він не мав бойової частини, тому найбільш вірогідна мета його використання – хибна ціль та відволікання уваги. При цьому дрон, який зроблений із фанери та пінопласту й дуже дешевих компонентів, дійсно може використовуватися для цього завдання. Але наразі те, що значна частина знищених ворожих дронів була саме «Герберами» – не підтверджується», – йдеться у матеріалі.
У Defense Express додали, що в Повітряних силах України опублікували відео роботи української ППО по дронах, при цьому на відео можливо розгледіти характерні закінцівки крила «Shahed», тоді як у «Гербери», попри використання аналогічного аеродинамічного рішення «літаюче крило», хвостове оперення повноцінне.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна може виробляти понад 3 млн дронів на рік. Для цього потрібне фінансування, яке надає як держава, так і закордонні партнери.
Тим часом Китай посилив заборону на експорт військових дронів після візиту Кулеби. Мінторгівлі КНР додало, що цивільне обладнання не повинно використовуватися для «поширення зброї масового знищення, тероризму або з воєнною метою».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].