Шольц зустрівся в Німеччині зі звільненими з росії та Білорусі політв’язнями

Шольц зустрівся в Німеччині зі звільненими з росії та Білорусі політв’язнями

Салліван повідомив, що раніше «розроблявся варіант угоди, який включав би Олексія Навального», але «на жаль, він раптово помер»

Шольц зустрівся в Німеччині зі звільненими з росії та Білорусі політв’язнями
фото ЕРА

Канцлер ФРН Олаф Шольц «дуже докладно» поспілкувався з колишніми політв'язнями з росії та Білорусі, які прибули в аеропорт Кельна/Бонна, і був дуже, за його словами, зворушений цим спілкуванням.

Про це він розповів у заяві для преси, передає DW.

За його словами, всі формальності, пов'язані з в'їздом колишніх ув'язнених до Німеччини, вже налагоджені й «найближчими днями йтиметься про те, щоб надати підтримку у сфері здоров'я та всю необхідну допомогу».

Багато з ексув'язнених, які прибули з росії, «не розраховували на те, що сталося зараз», і їх досі переповнюють почуття, пов'язані з тим, що вони все ж таки так несподівано опинилися на волі, поділився Шольц.

«Багато хто з них побоювався не лише за своє здоров'я, а й за своє життя – і про це потрібно чітко сказати, і тому так важливо, щоб тепер ми забезпечили їм захист тут», – додав він.

Голова уряду Німеччини висловив подяку низці країн Європи, особливо Словенії, а також США за те, що операція з обміну успішно завершилася. У Словенії на 1 рік і 7 місяців за звинуваченням у шпигунстві були засуджені росіяни Артем та Анна Дульцеви. У рамках обміну вони повернулися в росію.

Явно оминаючи тему звільнення росіянина Вадима Красікова, засудженого в Німеччині до довічного ув'язнення за вбивство колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі, Олаф Шольц зазначив: «Я вважаю, що це правильне рішення, і якщо в когось були якісь сумніви, то вони зникнуть після спілкування з тими, хто зараз на волі».

Шольц додав, що бажає тим, хто «сьогодні перебуває у російських в'язницях і змушений побоюватися за свою свободу, своє життя та своє здоров'я», щоб і вони знайшли шляхи до свободи. «Ми принаймні й далі боротимемося за демократію та свободу», – сказав Олаф Шольц.

Позитивно про обмін ув'язненими відгукнувся і генсек НАТО Єнс Столтенберг.

«Це досягнення стало можливим завдяки тісній співпраці між союзниками по НАТО, – написав він у соцмережі X. – Право на мирну опозицію та свободу ЗМІ має вирішальне значення для кожного суспільства, що функціонує».

«Європейський Союз із полегшенням сприйняв звільнення та передачу на волю, за межі росії та білорусі низки політичних в'язнів, у тому числі громадян ЄС, здійсненого за сприяння Туреччини», – заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Своєю чергою прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер написав у соцмережі X: «Я вітаю звільнення кількох ув'язнених, які утримувалися в росії, зокрема Владіміра Кара-Мурзи, Пола Вілана та Евана Гершковича. Мої думки – з ними та їхніми близькими в момент їх возз'єднання. Ми продовжимо закликати росію забезпечувати свободу політичних висловлювань», – наголосив він.

Кара-Мурза має, окрім російського громадянства, британське підданство.

Юлія Навальна: «Велика, дуже довга й важка робота, переговори довжиною в кілька років, лютий (смерть Олексія Навального – Mind), нова спроба багатьох людей усе якось склеїти й усіх врятувати. І ось всі ці люди на волі. Це велике щастя!» – написала вона в соцмережі X.

«Кожен звільнений політв'язень – це величезна перемога й радість, – додала вона. – Ніхто не повинен перебувати в заручниках у путіна, зазнавати тортур і вмирати в путінській в'язниці».

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що раніше «розроблявся варіант угоди, який включав би Олексія Навального», але «на жаль, він раптово помер».

Бекграунд. Нагадаємо: напередодні стало відомо, що між росією і країнами Заходу відбувся масштабний обмін ув’язненими: серед них – убивця Вадим Красіков. Його обміняли на Евана Гершковича, Пола Вілана та ще кількох політв’язнів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло