Звільнений з російської в'язниці Еван Гершкович попросив взяти інтерв’ю у путіна
Кремль розгляне запит на інтерв'ю, якщо такий надійде, заявив у відповідь на це Пєсков

Журналіст The Wall Street Journal Еван Гершкович, звільнений 1 серпня в рамках обміну ув'язненими, попросив про інтерв'ю у владіміра путіна. В рамках обміну Гершковича та інших політв’язнів обміняли на кілера з ФСБ Вадима Красікова.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.
Прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков не виключив можливості зустрічі Гершковича з путіним.
Перед тим, як забрати Гершковича на обмін, йому дали підписати необхідні папери, повідомила WSJ у статті про те, як готувалося звільнення журналіста.
19 липня його засудили до 16 років ув'язнення за шпигунство. Швидкість, з якою було винесено вирок (лише після трьох засідань), свідчить, що до цього моменту Гершковича вже готували до обміну. У в'язниці журналіст повинен був написати прохання про помилування, адресоване путіну.
У бланку є поле, яке ув'язнений може заповнити за бажанням. Гершкович в ньому написав, чи не погодиться путін після звільнення журналіста дати йому інтерв'ю.
Кремль розгляне запит на інтерв'ю, якщо такий надійде, заявив у п'ятницю Пєсков: «Надійде така заявка – розглядатимемо. Якщо президент вважатиме за необхідне дати інтерв'ю закордонним ЗМІ, він це зробить».
Досі від початку російського вторгнення в Україну єдиним західним журналістом, який узяв інтерв'ю у путіна, був колишній ведучий Fox News Такер Карлсон. За його словами, путін прочитав йому «тридцятихвилинну лекцію про Єкатєріну Велику та давню Русь». «Денацифікацію» України, про яку говорив путін, журналіст назвав «однією з найдурніших речей, які я коли-небудь чув».
Під час інтерв'ю Карлсон порушив тему арешту та звільнення Гершковича.
«Його тримають у заручниках для обміну», хоча «зрозуміло, що він не шпигун, а просто хлопець». Можливо, такі дії навіть принижують росію, додав Карлсон.
У відповідь путін заявив, що хотів би отримати за Гершковича близького йому співробітника ФСБ – «людину, яка відбуває покарання в одній із країн – союзниць США». Йшлося про Вадима Красікова, який відбував довічне ув'язнення в Німеччині і став головною фігурою в обміні, без нього путін не погоджувався на угоду.
Бекграунд. Як повідомлялося, Трамп розкритикував обмін в'язнями між росією і США, назвавши його «перемогою путіна». Він заявив, що якби він був президентом, то визволив би політв’язнів без потреби випускати кілера.
Нагадаємо, WSJ стверджує, що обмін в’язнями між росією і США став можливим завдяки секретному каналу зв’язку між Байденом і путіним.
Натомість у німецькій прокуратурі заявили, що рішення про обмін Красікова не враховує думки родичів убитого чеченського командира, натомість демонструє «надмірну поступливість» стосовно путіна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].