МЗС України назвало рішення малійської влади розірвати відносини «недалекоглядним і поспішним»
Київ рішуче відкидає звинувачення Перехідного уряду Малі у нібито «підтримці Україною міжнародного тероризму», йдеться в заяві

Міністерство закордонних справ України назвало рішення малійської влади розірвати відносини «недалекоглядним і поспішним».
«Україна беззастережно дотримується норм міжнародного права, непорушність суверенітету та територіальної цілісності інших країн і рішуче відкидає звинувачення перехідного уряду Малі в нібито “підтримці Україною міжнародного тероризму”», – йдеться у заяві дипломатичного відомства.
Правляча в Малі військова хунта в понеділок заявила про розрив дипломатичних відносин з Україною через коментар представника головного управління розвідки українського Міноборони про ймовірну роль Києва в атаці на колону урядових військ та колишніх найманців ПВК «Вагнер».
МЗС України висловило жаль у зв'язку з тим, що малийський уряд ухвалив рішення про розрив відносин, «не провівши ретельного вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі, а також не надавши жодних доказів причетності України до цієї події».
“При цьому ігнорується, що підконтрольні Кремлю військові структури, зокрема «Вагнер», використовують терористичні методи та є безпосередньо причетними до численних воєнних злочинів, вбивств цивільного населення та жорстокого поводження з військовополоненими як в Україні, так і в країнах Африки”, – йдеться в повідомленні.
У відомстві нагадали, що саме Україна у ХХ столітті, будучи одним із засновників Організації Об’єднаних Націй, активно підтримувала право народів Африки на незалежність та деколонізацію, зокрема й Республіки Малі.
Україна залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії Перехідного уряду Республіки Малі, наголосили в МЗС.
Бекграунд. Минулого тижня армія Малі визнала, що зазнала значних втрат під час багатоденних боїв, що спалахнули 25 липня.
Повідомлялося, що кількість загиблих серед найманців – від 20 до 80 осіб.
Пізніше повстанці в Малі повідомили про знищення 84 бойовиків ПВК «Вагнер». Туарегам, за їхніми словами, вдалося захопити п'ять броньованих автомобілів, п'ять вантажівок і зброю.
Також повідомлялося, що в ГУР анонсували нові операції проти ПВК «Вагнер» по всьому світу. Монополія у сфері бандитської піратської діяльності так званих російських ПВК у світі точно добігає кінця, заявив Юсов.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].