Україна зазнала збитків на 3 млрд грн через зупинення видобутку на Сахалінському родовищі – винних покарають
З грудня 2023 року було анулювано дозвіл на видобуток газу на родовищі

Вчора Шостий апеляційний адміністративний суд поновив ліцензію на видобуток газу на Сахалінському родовищі. В АРМА повідомили, що за час зупинення видобутку держава втратила мільярди гривень. АРМА вже звернулося до правоохоронних органів, щоб притягнути винних до відповідальності.
Про це повідомили в агентстві.
Там зазначили, що у грудні минулого року анулювання дозволу на видобуток газу призвело до великих збитків для країни. В АРМА вважають, що Україна могла отримати як мінімум 1 млрд гривень у бюджет за договорами з АРМА, не враховуючи податків та місцевих зборів.
За підрахунками АРМА, загалом держава втратила приблизно 3 млрд гривень.
Суд також виніс окрему ухвалу стосовно Державної служби геології та надр України (Держгеонадр) і направив її до СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора для подальшого розслідування.
Крім того, 8 серпня Вищий антикорупційний суд розглядатиме заяву колишніх власників Сахалінського родовища про зняття арешту з майна та передачу його АРМА.
Бекграунд. У квітні 2023 року Печерський райсуд м. Києва арештував корпоративні права «Укрнафтобуріння», що займалася видобутком на Сахалінському родовищі, а пізніше передав їх в управління АРМА. А вже за місяць Кабмін за спрощеною процедурою передав компанію «Укрнафті» – таку процедуру застосовують, якщо є ризик збою або переривання постачання природного газу.
У компанії заявляли, що через зупинення видобутку газу на Сахалінському родовищі держава щорічно втрачає 500 млн кубометрів газу та 10 млрд грн податків і дивідендів. А жителі Харківщини взагалі можуть залишитися без газопостачання в умовах війни.
«Укрнафтобуріння» та «Українські енергетичні машини» намагалися оскаржити рішення суду, але їхні апеляції були відхилені.
Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище у Краснокутському районі Харківської області є найбільшим в Україні. Воно було відкрите 1981 року й містить 15 млрд кубометрів природного газу, 1,7 млн тонн газоконденсату та стільки ж нафти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].