В Україні створять державний Містобудівний кадастр
Уряд схвалив експеримент

Кабінет Міністрів погодився з пропозицією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури стосовно реалізації протягом двох років із дня набрання чинності цією постановою експериментального проєкту щодо запровадження Містобудівного кадастру на державному рівні.
Про це йдеться на сайті КМУ.
Держателем Містобудівного кадастру є Мінінфраструктури.
Зазначається, що завданням експериментального проєкту є цифровізація процедур розроблення, оновлення, внесення змін, погодження та затвердження містобудівної документації за єдиними вимогами, погодження містобудівної документації з уніфікованими базами геопросторових даних (геоданих) за допомогою програмних засобів Містобудівного кадастру.
Згідно з документом, забезпечення функціонування Містобудівного кадастру здійснюється двома етапами:
- Створення та впровадження Містобудівного кадастру;
- Забезпечення електронної інформаційної взаємодії з іншими електронними інформаційними ресурсами, інформаційно-комунікаційними та інформаційними системами.
Відповідно до визначених завдань Містобудівний кадастр має такі функціональні можливості:
- електронна ідентифікація та автентифікація користувачів із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, або іншого засобу електронної ідентифікації із середнім або високим рівнем довіри, які дають змогу однозначно встановлювати особу та здійснювати процедуру авторизації;
- доступ користувачів до відомостей (даних), що містяться в Містобудівному кадастрі, через електронний кабінет;
- забезпечення функціонування реєстрів, баз даних, класифікаторів, довідників;
- застосування інтерфейсів, адаптованих для осіб з інвалідністю, зокрема для осіб із порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, мовлення та інтелектуального розвитку, а також із різними комбінаціями порушень, тощо.
Бекграунд. Як раніше Mind повідомляв, реєстр загроз хімбезпеці запрацює за пів року. Документ розроблено на виконання євроінтеграційних зобов’язань України та для продовження реформи національної системи хімічної безпеки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].