Правоохоронці завершили розслідування справи щодо привласнення депутатом природного газу на понад 2 млрд грн

Правоохоронці завершили розслідування справи щодо привласнення депутатом природного газу на понад 2 млрд грн

Приватні ТЕЦ задешево купували у держави газ, а вироблену електроенергію продавали за ринковими цінами

Правоохоронці завершили розслідування справи щодо привласнення депутатом природного газу на понад 2 млрд грн
Фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили розслідування щодо чинного нардепа у справі про незаконне заволодіння природним газом на 2,1 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

«Як встановило слідство, підконтрольні нардепу підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва тепла для населення. З метою здешевлення опалення для цієї категорії споживачів НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими за ринкові», – йдеться у повідомленні.

Але підприємства продавали вироблену за рахунок дешевого державного газу електроенергію за ринковими цінами. Зазначається, що прибутковість цих ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 100% (проти 3-5%, закладених в тариф НКРЕКП на підставі поданих вказаними електростанціями документів та обґрунтувань).

Крім організації самої схеми депутат, за версією детективів, легалізовував отримані надприбутки. Він переводив гроші на рахунки підконтрольної ТОВ та компаній-нерезидентів, зокрема зареєстрованих у Кіпрській Республіці та на Маршаллових Островах. Вони поверталися до України під виглядом іноземних інвестицій для фінансування бізнесу на Львівщині. 

За інформацією Економічної правди, йдеться про нардепа депутатської групи «За майбутнє» Ярослава Дубневича. Сам депутат нині за кордоном. Восени 2023 року ВАКС оголосив його у міжнародний розшук, але у рамках іншої справи – щодо заволодіння 93 млн грн «Укрзалізниці».

Зазначається, що справа Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ одна з найскладніших у сфері економіки в історії НАБУ і САП. Загальний обсяг матеріалів слідства перевищує 350 томів. Правохоронці надіслали 17 запитів про міжнародно-правову допомогу, до 9 іноземних юрисдикцій, серед яких – Швейцарська Конфедерація, США, Республіка Кіпр, Латвійська Республіка, Словацька Республіка, Канада, Республіка Маршаллові Острови. Відповідь на деякі з них довелося чекати до двох років.

Завдяки співпраці з іноземними колегами однієї з країн Європи вдалося відстежити та накласти арешт на кошти у розмірі 2,3 млн євро, які вніс на рахунок один із членів сім’ї народного депутата.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що правоохоронці викрили на хабарі в $500 000 заступника міністра енергетики. За інформацією ЗМІ, йдеться  про колишнього очільника ДП «Укрвугілля» Олександра Хейла.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло