Уряд затвердив план повернення активів: що він передбачає
Документ опубліковано на сайті КМУ

Кабінет Міністрів затвердив план заходів із реалізації Стратегії повернення активів на 2024–2025 роки.
Про це йдеться на сайті КМУ.
Згідно з розпорядженням, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади потрібно щороку подавати до 10 лютого Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, звіт про стан виконання плану заходів.
Відповідний план передбачає реалізацію 4 стратегічних цілей, зокрема:
1. Удосконалення законодавства у сфері повернення активів:
- проведення дослідження щодо меж розширення сфери застосування цивільної конфіскації;
- розроблення та подання Кабінетові Міністрів законопроєкту про стягнення в дохід держави активів осіб, які причетні до вчинення кримінальних правопорушень та ухиляються від кримінального правосуддя до винесення вироку;
- проведення аналізу положень Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, Конвенції ООН проти корупції, Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності в частині правил застосування конфіскації активів з метою їх імплементації в національне законодавство тощо.
2. Посилення інституційних спроможностей правоохоронних органів та інших державних органів, діяльність яких спрямована на здійснення заходів з повернення активів:
- розроблення та подання Кабінетові Міністрів законопроєкту щодо розширення доступу до додаткових джерел інформації, необхідних для ефективного виявлення та розшуку активів;
- запровадження АРМА у постійне користування автоматизованої системи аналізу даних з відкритих джерел, реєстрів та банків даних для виявлення та розшуку активів;
- розробка програмного забезпечення та запровадження технічного устаткування електронної захищеної системи обміну інформацією між АРМА, органами прокуратури та органами досудового розслідування тощо).
3. Посилення міжвідомчого співробітництва та обміну даними:
- проведення аналізу стану законодавчого регулювання з метою визначення порядку функціонування системи повернення активів в Україну, які незаконно виведені в іноземні держави;
- проведення навчання, тренінгів з метою підвищення кваліфікації працівників органів прокуратури та суддів;
- розроблення переліків актуальних питань та формування опитувальників для іноземних держав, їх уповноважених осіб, представників міждержавних організацій тощо).
4. Посилення міжнародного співробітництва:
- проведення аналізу міжнародної практики створення державами спільних груп з метою розшуку та повернення активів;
- забезпечення участі у міжнародних конференціях, семінарах, робочих нарадах з питань повернення в Україну незаконно виведених в іноземні держави активів;
- укладення договорів/меморандумів з урядами таких держав щодо обміну інформацією;
- розроблення та видання спільного наказу щодо внутрішнього розподілу повернутих на користь держави активів тощо).
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, ФДМУ розповів, скільки в нього націоналізованих активів. Фонд державного майна України має 1175 націоналізованих активів, які раніше належали 53 підсанкційним групам та особам.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].