Мінагро пропонує виплачувати компенсацію аграріям із прифронтових територій

Мінагро пропонує виплачувати компенсацію аграріям із прифронтових територій

За словами в.о. міністра Тараса Висоцького, зараз розробляються відповідні законодавчі зміни

Этот текст также доступен на русском
Мінагро пропонує виплачувати компенсацію аграріям із прифронтових територій
Фото: Мінагро
Зустріч в.о. міністра аграрної політики Тараса Висоцького з сільгоспвиробниками Чернігівщини,

Міністерство аграрної політики пропонує щорічну виплату дотацій фермерам з прифронтових територій.

Про це заявив виконувач обов'язків міністра Тарас Висоцький під час робочого візиту на Чернігівщину. 

«Важливо врегулювати питання вирощування сільгоспкультур на територіях, пов’язаними з військовими діями. Адже аграрії, зокрема,  у 2-3-5 кілометровій зоні від кордону з рф не мають можливості обробляти землю чи працювати на підприємствах. Необхідно, щоб держава долучилася до компенсації витрат, яких зазнають аграрії.  Пропонується щорічна виплата компенсації з моменту, коли діяльність стала неможливою через воєнний стан», – зазначив Висоцький.

За його словами, зараз розробляються законодавчі зміни, які передбачатимуть дотації сільгоспвиробникам в таких регіонах. У Мінагро нагадали про «Доступні кредити 5-7-9» – «триває робота над оновленням і проводженням на наступні роки». 

Також для сільгоспвиробників у прифронтових регіонах діють програми держпідтримки: 

  • аграрії на деокупованих територіях, які обробляють до 120 га,  можуть отримати вісім тис грн безповоротної допомоги на один гектар. Подати заявку можна через Державний аграрний реєстр;
  • допомога фермерам на поголів'я худоби: ті, хто утримує від трьох до 100 корів, можуть отримати сім тис грн на одну голову;
  • компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року.
  • гранти на розвиток садів та теплиць – до десяти млн грн  або до семи млн грн відповідно. Також можна отримати до восьми млн грн на створення переробного підприємства.

Висоцький також повідомив, що міжнародні партнери безкоштовно забезпечать українських аграріїв рукавами для тимчасового зберігання зернових у прифронтових територіях. Відповідні заявки вже зібрані.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що USAID АГРО на умовах співфінансування підтримає 15 проєктів із розвитку переробки сільськогосподарської продукції в Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло