Німецький генерал, побувавши в Україні, поділився деталями початку операції в Курській області
На його думку, українці можуть «завдавати росії суттєвого болю» і досягати успіхів на полі бою

Генерал-майор збройних сил Німеччини (бундесверу) Крістіан Фройдінг вважає, що Україна може перемогти у війні, розв'язаній проти неї росією.
«На прикладі наступальної операції ЗСУ в Курській області ми бачимо, що Україна може проявляти ініціативу, добиватися успіхів і завдати росії суттєвого болю. Думаю, що це хороший індикатор того, що українські війська, як і раніше, мають волю і здібності, щоб досягти успіху в цій війні та виграти її», – заявив Фройдінг у подкасті бундесверу Nachgefragt, передає Deutsche Welle.
Щодо того, що саме може означати перемога України, генерал сказав, що це мають визначити самі українці.
«Зрозуміло, що політична мета України полягає у відновленні територіальної цілісності та суверенітету в міжнародно визнаних кордонах 1991 року. За моєю оцінкою, українці не думають, що це буде досягнуто до кінця 2024 року. Але метою має бути те, щоб вони мали військові можливості досягти своєї мети протягом часу», – додав Крістіан Фройдінг.
Коментуючи наступ української армії в Курській області, генерал Фройдінг, який нещодавно повернувся з України, повідомив, що він вівся по чотирьох осях за участю чотирьох бригад ЗСУ, що відповідає чисельності 4000–6000 військовослужбовців.
З української території цю операцію підтримують ще від 2000 до 4000 осіб за допомогою логістики та ППО, зазначив він. ЗСУ зайшли в російський регіон на відстань приблизно 30 км від кордону. Ширина території, на якій відбувається операція, становить, за словами Фройдінга, 65 км.
Загальна площа території, на якій проводять операцію українські військові, становить, за оцінкою генерала бундесверу, приблизно 1000 кв. км.
«За площею ця територія приблизно відповідає тій, що ЗСУ з початку року поступилися російським силам», – зазначив він.
На запитання, чи є підтримка України Німеччиною, як і раніше, важливою, генерал Фройдінг наголосив: «Абсолютно. Я вважаю її моральним обов'язком».
Серед військової техніки, яку, як планується, Німеччина надасть Україні поточного року, – по дві системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM та IRIS-T SLS середньої та малої дальності, 10 зенітних самохідних установок Gepard, а також 30 танків Leopard 1A5 та 400 бронетранспортерів MRAP, розповів він.
Німеччина надає Україні найбільшу підтримку після США, констатував Фройдінг.
«Тільки цього року ми виділимо на військову підтримку України суму між 6,5 і 7 млрд євро. Якщо розглядати весь час війни, ми бачимо підтримку, яку було надано або гарантовано договором і погоджено, на загальну суму понад 28 млрд євро», – уточнив генерал.
Бекграунд. Напередодні бундесвер повідомив, що Німеччина передасть Україні новий пакет військової допомоги до кінця 2024 року. Зокрема, йдеться, про IRIS-T малої та середньої дальності, а також Zuzana 2.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].