Шаблю української олімпійської чемпіонки Ольги Харлан продали з аукціону на підтримку ЗСУ

Шаблю української олімпійської чемпіонки Ольги Харлан продали з аукціону на підтримку ЗСУ

Переможцем аукціону став український футбольний клуб «Металіст 1925»

Шаблю української олімпійської чемпіонки Ольги Харлан продали з аукціону на підтримку ЗСУ
фото Facebook Ольги Харлан

Шаблю української фехтувальниці, золотої медалістки Олімпійських ігор Ольги Харлан продали на аукціоні за 10 млн грн ($242 000), повідомив 15 серпня Благодійний фонд Сергія Притули.

Кошти будуть спрямовані на закупівлю кулезахисних автоматичних комплексів українського виробництва «ШаБля» для української піхоти.

Харлан завоювала першу медаль для України на Олімпіаді в Парижі, взявши бронзу в індивідуальних змаганнях на шаблях серед жінок 29 липня. Вона також забезпечила Україні першу золоту медаль на Іграх-2024 разом із фехтувальницями Оленою Кравацькою, Аліною Комащук та Юлією Бакастовою.

Шабля, яку фонд продав на аукціоні, була тією, якою вона користувалася на Олімпіаді в Парижі 2024 року. Переможцем аукціону став український футбольний клуб «Металіст 1925» (Харків).

«Ця шабля вже принесла одну перемогу, а гроші, отримані за неї, незабаром принесуть перемоги на полі бою», – зазначили у фонді.

Золота медаль Харлан зробила її найтитулованішою олімпійською спортсменкою України, загалом у неї шість медалей. Плавчиня Яна Клочкова, яка завершила кар’єру в 2008 році, має п’ять олімпійських медалей.

У здобутках Харлан дві золоті медалі, срібна медаль у командному заліку 2016 року та три особисті бронзові медалі (2012, 2016, 2024).

Вона також стала помітною постаттю серед українських спортсменів, які протистоять агресії росії. Зокрема в липні 2023 року вона відмовилася потиснути руку російській суперниці Анні Смирновій на чемпіонаті світу в Мілані. Це призвело до її дискваліфікації та вартувало цінних олімпійських кваліфікаційних балів.

Незважаючи на це, Харлан та її товариші по команді кваліфікувалися на Олімпійські ігри в Парижі власними силами, хоча вона отримала підтримку від президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, який сам був фехтувальником.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло