Ще 8 територіальних громад приєдналися до Декларації розбудови доброчесності
U-LEAD з Європою

Ще 8 територіальних громад приєдналися до Декларації розбудови доброчесності

У Києві відбувся другий Форум доброчесності громад

Ще 8 територіальних громад приєдналися до Декларації розбудови доброчесності

Реформа децентралізації влади в Україні розпочалася понад десять років тому й стала однією з найуспішніших у Європі, оскільки сприяла створенню сталих місцевих громад. І, оскільки Україна є членом Ради Європи, вона приєдналася до Європейської хартії місцевого самоврядування. Хартія має свою систему цінностей, які зараз активно впроваджуються в українських місцевих громадах.

Про це заявив Ерленд Фалк, заступник голови Офісу Ради Європи в Україні, виступаючи на другому Форумі доброчесності громад «Європейські цінності на практиці». Організатором заходу виступило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та в партнерстві з RMTeam International.

«Цей форум дає можливість максимально презентувати ті практики, які вже впроваджуються у громадах і які необхідно розвивати. Хоча про корупцію багато говорять, лише 19% мешканців України стикаються з нею безпосередньо. НАЗК може надати методологічну допомогу по кожному аспекту діяльності органів місцевого самоврядування. Адже кожен громадянин має знати, яким чином він може впливати на керівництво громад та місцевих чиновників», – заявив, відкриваючи Форум Віктор Павлущик, голова НАЗК.

Одним із критеріїв розвитку місцевих громад є критерій «доброчесності», який базується на трьох принципах: прозорість, відкритість, підзвітність. Це стосується місцевих голів, місцевих рад і місцевих депутатів.

«Ми співпрацюємо з НАЗК майже рік саме у формулюванні та створенні політики публічної доброчесності на місцевому рівні. Відповідно до наших опитувань разом з Асоціацією громад та Асоціацією ОТГ, є необхідність розвивати та підтримувати систему доброчесності на місцевому рівні. Тому разом із НАЗК ми долучилися до створення плану дій і системи публічної етики», – пояснив Сорен Гербст, керівник відділу підтримки багаторівневої системи управління Програми «U-LEAD з Європою».

Робота зі створення плану дій провадиться на практичному рівні. Торік була створена Декларація розбудови доброчесності, до якої може доєднатися будь-яка громада. Під час Форуму Декларацію підписали ще вісім голів територіальних громад та профільних асоціацій. Так, новими підписантами стали: Всеукраїнська асоціація громад, Львівська та Закарпатська обласні ради, Жовківська, Чортківська та Пустомитівська міські ради, Рокитнівська селищна, Ворохтянська сільська ради та Камінь-Каширська громада Волинської області. Загальна кількість підписантів уже становить 39 громад. Мета НАЗК – стати партнером органів місцевого самоврядування. Тож іде робота з напрацювання дорожньої карти з імплементації Декларації розбудови доброчесності.

Ще 8 територіальних громад приєдналися до Декларації розбудови доброчесності

«Головне в роботі місцевих громад – це прозорість і доброчесність, а також інклюзивність, щоб відбувалося максимальне залучення громади до всіх процесів. У громадах є наші уповноважені з питань запобігання корупції, до них треба звертатися, щоб отримати всі консультації. Ті, хто з нами співпрацює, зі свого боку вказують нам на ризики, які можуть виникнути при застосуванні тих чи інших практик», – зауважив під час підписання декларації Віктор Павлущик.

На сьогодні Рада Європи має план відбудови України до 2026 року, і це один із найбільших практичних документів цієї європейської структури. Але саме доброчесність є одним із наріжних каменів підтримки цього плану та надання фінансової допомоги для розвитку громад, додав своєю чергою Ерленд Фалк.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізовує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах. «U-LEAD з Європою» ставить собі за мету у 2024 році допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів із розвитку, які будуть профінансовані в межах Програми.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло