Єврокомісія не бачить причин для занепокоєння через заборону поставок нафти «Лукойлу» в Угорщину та Словаччину

Єврокомісія не бачить причин для занепокоєння через заборону поставок нафти «Лукойлу» в Угорщину та Словаччину

Комісія вивчила ситуацію з усіх сторін і не виявила жодних загроз енергетичній безпеці

Єврокомісія не бачить причин для занепокоєння через заборону поставок нафти 	«Лукойлу» в Угорщину та Словаччину
Валдіс Домбровскіс
фото DR

Європейська комісія вивчила ситуацію з постачанням нафти російською компанією «Лукойл» до Угорщини та Словаччини і не виявила «причин для занепокоєння», повідомило 23 серпня Радіо Свобода (RFE/RL).

У червні Київ запровадив санкції, які блокують транзит сирої нафти «Лукойлом» по нафтопроводу «Дружба», що пролягає територією України.

Цей крок має на меті перекрити одне з джерел доходу Кремля, яке використовувалося для фінансування його війни проти України. Заборона Києва не поширюється на інших російських експортерів нафти, які все ще використовують трубопровід.

Серед країн, які розкритикували рішення Києва, були Угорщина та Словаччина, які отримують російську нафту по трубопроводу «Дружба».

Комісар ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив Радіо Свобода, що Єврокомісія вивчила інформацію з усіх сторін, включаючи Угорщину, Словаччину, Україну та Хорватію, яка пропонувала транспортувати нафту через свою територію, коли Київ заблокував транзит “Лукойлу”.

«Поставки сирої нафти по трубопроводу «Дружба» тривають, і наразі проблем з їх безпекою немає», – сказав Домбровскіс.

За словами Домбровскіса, українська влада підтвердила Єврокомісії, що транзит нафти з росії до Угорщини та Словаччини не постраждав, оскільки «Лукойл» не є власником труби.

«Ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією та активно працюємо із зацікавленими державами-членами щодо альтернативних рішень, у тому числі через Адріатичний трубопровід Janaf (у Хорватії)», – сказав він.

«У ширшому масштабі ми знову закликали країни-члени активізувати зусилля, щоб зменшити свою залежність від російського викопного палива», – додав Домбровскіс.

У липні Словаччина та Угорщина заявили, що Україна припинила транзит нафти “Лукойлу” через санкції, введені Києвом проти російської компанії.

У Будапешті стверджували, що рішення України порушує Угоду про асоціацію, але Євросоюз з цим не погодився. Брюссель також не побачив ознак того, що призупинення транзиту нафти “Лукойлом” підриває енергетичну безпеку Угорщини та Словаччини.

Коментуючи реакцію Угорщини та Словаччини на заборону, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав її «вкрай політизованою та маніпулятивною».

Бекграунд. Раніше СЕО угорської компанії висловив впевненість, що країні вистачить нафти, попри блокування Україною транзиту «Лукойлу». Він сказав, що Угорщина має 90-денні стратегічні резерви з можливістю купувати російську нафту через Хорватію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло