Politico: Макрон, як і вся політична еліта Франції, активно користуються Telegram, незважаючи на арешт Дурова
За словами джерел видання, Telegram викликав розчарування у Франції через своє небажання співпрацювати з владою

Французькі високопосадовці, включаючи президента Еммануеля Макрона, активно використовують месенджер Telegram, незважаючи на нещодавній арешт у Франції його засновника Павла Дурова.
Джерело. Про це повідомляє Politico.
За даними видання, Макрон користується додатком мінімум із початку свого першого президентського терміну у 2017 році. Він має відкритий канал на 37000 підписників. Його партія має закритий канал у Telegram для заяв пресі.
Такий самий канал має французьке міністерство внутрішніх справ.
26 серпня у профілі президента було зазначено, що той заходив у Telegram «нещодавно», показав Politico на телефоні колишній депутат парламенту, який має номер президента Франції.
Застосунок продовжує широко використовуватися як членами кабінету міністрів, так і політичними чиновниками всіх рангів і партій, особливо в промакронівських колах, стверджує видання.
Незважаючи на заклики уряду перейти на інші месенджери, французькі чиновники та політики продовжують активно використовувати Telegram, WhatsApp та Signal.
Арешт Дурова розкритикували самопроголошені прихильники свободи слова, зокрема власник X і Tesla Ілон Маск, а також російські чиновники, зокрема сенатор Алєксєй Пушков, який у своєму Telegram-каналі назвав Францію «ліберальною диктатурою», яка «не терпить осіб, які претендують на свободу».
У дописі на X у понеділок Макрон заперечив ці звинувачення. За його словами, арешт Дурова «жодним чином не є політичним рішенням». «Франція глибоко віддана свободі слова та комунікації, інноваціям і духу підприємництва. Так і залишиться», – наголосив він.
Арешт Дурова відбувся в рамках розслідування щодо низки звинувачень, включаючи співучасть у розповсюдженні дитячої порнографії, у торгівлі наркотиками, а також покривання організованої злочинності, йдеться в заяві прокуратури Парижа.
За словами представника французького правосуддя, який не працює над цією справою, але знайомий із її передісторією, Telegram викликав розчарування у Франції через своє небажання співпрацювати з владою. «Вони розлютили людей своєю відмовою давати відповіді щодо “брудних файлів”, – сказав чиновник на умовах анонімності.
У заяві після арешту Дурова Telegram наполягав на тому, що застосунок «дотримується законів ЄС» і що його гендиректору «немає чого приховувати, і він часто подорожує Європою».
«Абсурдно стверджувати, що платформа або її власник несе відповідальність за зловживання цією платформою», – додала компанія.
Влада Франції намагалася обмежити використання Telegram в офіційних колах через побоювання щодо конфіденційності. У листопаді минулого року тодішній прем’єр-міністр Елізабет Борн заборонила міністрам і їхнім командам використовувати WhatsApp, Telegram і Signal, підкресливши, що «ці цифрові інструменти не позбавлені недоліків у безпеці і тому не можуть гарантувати безпеку розмов і інформації, що передається через них”.
Високопосадовці Національної асамблеї Франції також – безуспішно – закликали законодавців «обмежити» використання ними Telegram. В обох випадках депутатів і членів кабінету заохочували використовувати менш відомі французькі альтернативи.
Бекграунд. Дурова було затримано в аеропорту Ле-Бурже ввечері в суботу, коли він спустився з трапу приватного літака, що прилетів з Азербайджану. Строк його затримання може становити до 96 годин, тобто до 28 серпня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].