У Чехії главу фонду Help Ukraine підозрюють у розкраданні грошей

У Чехії главу фонду Help Ukraine підозрюють у розкраданні грошей

Розслідування велося з 2023 року, йому загрожує від 5 до 10 років ув’язнення

У Чехії главу фонду Help Ukraine підозрюють у розкраданні грошей
фото DR

У Чехії прокуратура висунула засновнику фонду Help Ukraine Владіміру Гергелю звинувачення у розкраданні субсидій, виділених на програми інтеграції українських біженців.

Джерело. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Чеське телебачення (CT) у середу, 28 серпня.

Фонд Help Ukraine отримав від міністерства освіти Чехії 20 млн крон ($900 000) на відкритий 2022 року общинний центр Roztyly для українців, у тому числі навчання біженців чеською мовою.

Однією з умов влади було безкоштовне відвідування дітьми з України адаптаційної групи. Проте, як з'ясували журналісти, фонд стягував із батьків плату, а також кілька місяців не платив вчителям за їхню роботу.

Наступного дня після отримання від міністерства першого гранту у розмірі 15 млн крон Владімір Гергель, за даними Чеського телебачення, переказав з рахунку фонду на рахунок своєї матері 2 млн крон.

Потім він зняв готівкою ще 6 млн крон і вніс 8 млн крон за купівлю квартири в Празі.

Гергелю пред'явлено звинувачення у шахрайстві із субсидіями. Йому, як повідомив у розмові з журналістами представник прокуратури Праги Альош Цимбала, загрожує від 5 до 10 років ув'язнення.

Розслідування велося з 2023 року, на початку серпня прокурор задовольнив клопотання про звинувачення. Влада наклала арешт на майно Гергеля загальною вартістю 12 млн крон.

У Чехії перебуває близько 400 тисяч українських біженців. Мер Праги Зденек Гржиб у січні минулого року заявляв, що Прага після початку російського збройного вторгнення в Україну прийняла майже 120 тисяч українців, кожен третій із них – дитина. За словами Гржиба, головним завданням влади є адаптація українських біженців, включаючи навчання їхніх дітей у місцевих школах.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Bloomberg пояснив, чому західні країни не будуть повертати в Україну чоловіків призовного віку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло