Китай купує більше мікросхем, ніж Південна Корея, Тайвань і США разом узяті – дослідження
Пекін витратив рекордні $25 млрд на інструменти для виробництва мікросхем за перші шість місяців 2024 року

У першому півріччі Китай витратив на обладнання для виробництва мікросхем більше, ніж Південна Корея, Тайвань та США разом узяті, намагаючись локалізувати постачання і знизити ризики подальших західних обмежень.
Про це пише Nikkei Asia, посилаючись на дані глобальної Асоціації виробників мікросхем SEMI.
Китай, який є найбільшим у світі ринком напівпровідникового обладнання, витратив рекордні $25 млрд на інструменти для виробництва мікросхем за перші шість місяців 2024 року, підтримуючи високий рівень витрат у липні.
Очікується, що загальні інвестиції за рік сягнуть $50 млрд, що зробить Китай найбільшим інвестором у будівництво нових заводів із виробництва мікросхем.
На тлі глобального економічного спаду Китай залишається єдиною країною, що продовжує збільшувати витрати на обладнання для виробництва мікросхем. Країна є найбільшим джерелом доходу для провідних постачальників обладнання для виробництва мікросхем. На Китай припадає 32%, 39% і 44% доходів американських компаній Applied Materials, Lam Research і KLA відповідно в їхніх останніх квартальних результатах.
Китайський ринок також є найважливішим для японського виробника інструментів для виробництва мікросхем №1, Tokyo Electron, який отримав 49,9% своїх доходів у ІІ кварталі від цієї країни, та нідерландської компанії ASML, яка заробила там 49% своїх доходів, згідно з розкриттям інформації компаній.
Невпинна купівельна активність Китаю допомогла підштовхнути капіталомісткість мікропроцесорної промисловості до рівня вище 15% протягом чотирьох років поспіль, починаючи з 2021 року. Капіталомісткість, як і світові продажі напівпровідників, є важливим показником балансу попиту і пропозиції в індустрії мікросхем.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що виробник чипів із Кремнієвої долини не зміг переконати інвесторів у стабільному майбутньому зростанні через виробничі труднощі, що призвело до падіння акцій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].