У Бразилії остаточно заблокували Х після конфлікту влади й Ілона Маска
Компанія відмовилася від співпраці, закрила у країні своє представництво та заявила, що не підкорятиметься цензурі

Колегія Верховного суду Бразилії підтримала рішення про повне блокування на всій території країни соціальної мережі X (Twitter), що належить Ілону Маску, передає ВВС.
Блокування мережі схвалили всі члени колегії, проте троє з них заявили, що рішення може бути переглянуте, якщо мережа Х виконає вимоги влади.
Платформа X була заблокована на всій території Бразилії рано-вранці в суботу. У цей момент минув термін, наданий компанії на те, щоб призначити собі адвоката, який має представляти її у суперечці з урядом.
Проте компанія відмовилася від співпраці, закрила у країні своє представництво та заявила, що не підкорятиметься цензурі.
Блокування стало кульмінацією протистояння між суддею Верховного суду Алешандрі ді Мораїсом і власником X Ілоном Маском. Їхня суперечка почалася у квітні, коли суд видав адміністрації платформи припис видалити десятки акаунтів, які поширювали дезінформацію – інакше представнику компанії у Бразилії загрожував арешт.
30 серпня Мораїс виніс рішення про блокування мережі, а потім надіслав питання на розгляд Колегії Верховного суду у складі п'яти осіб.
Один із суддів Верховного суду, Флавіо Діно, заявив, що «свобода вираження поглядів тісно пов'язана з обов'язком нести за це відповідальність».
Реагуючи на рішення про заборону X, Маск заявив: «Свобода слова – основа демократії, а псевдосуддя, що не обирається, у Бразилії здійснює її знищення з політичною метою».
Він назвав суддю тираном і диктатором та погрожував заново активувати всі зупинені акаунти.
Рішення суду зобов'язує магазини застосунків, у тому числі Apple та Google, у п'ятиденний термін видалити X і заблокувати доступ до платформи для пристроїв як на iOS, так і на Android.
Досі Бразилія була шостим за величиною ринком у світі для Х. Станом на квітень платформа у країні мала близько 21,5 млн користувачів.
Бекграунд. Нагадаємо: інвесторами, які допомогли Маску купити Twitter, виявилися два російських олігархи. Користувачі вважають, що через це в соцмережі посилилася антиукраїнська політика та просуваються російські наративи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].